Kamienna lawina przeszła nad Morskim Okiem. Spadały głazy wielkości samochodu [WIDEO]

W piątek w rejonie Morskiego Oka zeszła kamienna lawina, głazy wielkości samochodu spadały w kierunku Czarnego Stawu pod Rysami. Nikt nie ucierpiał. TOPR sprawdza, czy szlak w kierunku Przełęczy pod Chłopkiem nie został zniszczony.

Turysta Adam Sosnowski podzielił się w mediach społecznościowych filmem nagranym w piątek znad brzegu Morskiego Oka. Widać na nim moment, w którym znaczących rozmiarów lawina kamienna spada ze zboczy Mięguszowieckich Szczytów na północną stronę - podaje portal Tatromaniak. 

Więcej informacji z Polski publikujemy codziennie na stronie głównej Gazeta.pl.

Spadające głazy wielkości samochodu osobowego stanowiły śmiertelne zagrożenie dla turystów. 

 

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Nagranie ma być przestrogą dla turystów do stosowania odpowiedniego wyposażenia w terenie skalnym jak np. kaski. Ratownicy TOPR sprawdzają, czy skalna lawina nie zniszczyła szlaku w kierunku Przełęczy pod Chłopkiem.

niedźwiedzie w Tatrach, zdjęcie ilustracyjneTatry. "Niedźwiedź siedzi na szlaku i poluje na ludzi? To nie było tak"

TOPR ostrzega, że w wyższych partiach Tatr zalega miejscami cienka warstwa śniegu oraz występują liczne oblodzenia, zwłaszcza po stronie północnej i w godzinach porannych. Poruszanie się w tej części Tatr wymaga dużego doświadczenia górskiego oraz posiadania odpowiedniego sprzętu. Odradzane są wycieczki w te partie Tatr. Na leśnych odcinkach szlaków również miejscami jest mokro, ślisko oraz błotniście.

Więcej o: