Wszystkich Świętych. Jaka będzie pogoda 1 listopada? Ekspert IMGW odpowiada

Czy we Wszystkich Świętych będzie słonecznie, czy raczej deszczowo? Na to pytanie odpowiedział ekspert IMGW prof. Mariusz Figurski, który stwierdził, że 1 listopada "powinna być ładna pogoda sprzyjająca spacerom i odwiedzaniu grobów".

Już niebawem, bo 1 listopada, w Kościele katolickim obchodzona będzie uroczystość Wszystkich Świętych, a 2 listopada - Święto Zmarłych, nazywane też Zaduszkami. Jak co roku z tej okazji wiele osób wybierze się odwiedzić cmentarze oraz groby, by wspomnieć bliskich sobie zmarłych. Jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych? 

Zobacz wideo Polacy kochają paradokumenty. Powinni też pokochać mockumenty - "The Office PL" to mocna jazda

Wszystkich Świętych 2021. Jaka będzie pogoda? 

- Pod koniec października i na początku listopada będą występować dość chłodne poranki, nawet do - 2 stopni Celsjusza - mówił prof. Mariusz Figurski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w programie "Newsroom WP". Z relacji eksperta wynika, że w ciągu dnia maksymalna temperatura powietrza nie przekroczy 6 stopni Celsjusza. 

- Możliwy deszcz, ale tylko w okolicach wschodniej Polski, więc powinno być słonecznie. Powinna być ładna pogoda sprzyjająca spacerom i odwiedzaniu grobów, jeżeli oczywiście taka będzie możliwość - dodał ekspert, nawiązując do ewentualnych obostrzeń epidemicznych. 

Więcej informacji pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Protest Matki Na Granicy przed siedzibą Straży Granicznej z udziałem Jolanty Kwaśniewskiej i Anny KomorowskiejPierwsze damy na granicy: Nie zgadzamy się na nieludzkie traktowanie dzieci [ZDJĘCIA]

Prognoza pogody zapowiada się obiecująco pod względem słonecznej aury, jednak temperatura powietrza będzie dość niska. W związku z tym, zanim wybierzemy się na cmentarz, warto ubrać się w coś ciepłego. Podczas odwiedzania mogił zmarłych nie zapominajmy też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jak: utrzymywanie dystansu społecznego (zachowajmy odległość 1,5-2 m od innych osób), częsta dezynfekcja rąk i regularne ich mycie, a także noszenie maseczek, jeśli znajdujemy się w pomieszczeniach zamkniętych (np. kościół). 

Wszystkich Świętych. Czy cmentarze będą zamknięte? 

Choć statystyki epidemiczne w ciągu ostatnich dni rosną w bardzo dynamicznym tempie, rząd zapewnia, że cmentarze na Wszystkich Świętych nie zostaną zamknięte. - Na pewno cmentarze będą otwarte. Tutaj nie będzie żadnego zaskakiwania, chociaż sytuacja jest o tyle dynamiczna, że ten przyrost, jaki mamy w ciągu ostatnich dwóch dni, jest zdecydowanie poza prognozą, którą przygotowaliśmy - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski w czwartek 21 października. 

Przemysław CzarnekBędzie powrót do nauki zdalnej? Przemysław Czarnek: Nie ma ku temu podstaw

Choć zamknięcie cmentarzy w całej Polsce nie jest planowane, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zauważył, że rząd rozważa scenariusz hybrydowy. Co to oznacza? Nekropolie mogłyby zostać zamknięte w tych regionach, w których najbardziej rośnie liczba zakażeń. Ostateczna decyzja rządu w tej sprawie jeszcze nie zapadła. 

Więcej o: