Pogoda na dziś - niedziela 24 października. Dużo słońca, ale chłodno. Maksymalnie 12 stopni

W niedzielę sytuację pogodową w Polsce w dużej mierze kształtować będzie wyż, którego centrum znajdzie się nad południową częścią Polski. Pozostaną z nami masy chłodnego powietrza, dlatego temperatura będzie niewiele wyższa niż 10 stopni Celsjusza, ale zza chmur w wielu regionach wyjrzy słońce.

Prognoza pogody w niedzielę zapowiada się nieco korzystniej niż sobotnia. Choć na północy dominować będzie zachmurzenie, w centrum i południowej części Polski pokaże się więcej słońca. Warto wykorzystać ciepłe promienie i wybrać się na spacer - najlepiej z termosem, bo temperatura powietrza nie będzie zbyt wysoka. 

Zobacz wideo Adam Woronowicz wymiata z monologiem o jajkach. W serialach jak "The Office" to obsada jest kluczowa

Pogoda na dziś - 24 października. Maksymalnie 12 stopni Celsjusza 

W niedzielę najniższej maksymalnej temperatury powietrza w Polsce mogą spodziewać się mieszkańcy Suwałk oraz Białegostoku, gdzie na termometrach pojawi się nie więcej niż 7 stopni Celsjusza. W Warszawie, Łodzi i Lublinie 8 st. C, z kolei w Rzeszowie, Olsztynie i Kielcach 9 stopni.

Dwucyfrową wartość, czyli 10 stopni Celsjusza odnotujemy w Toruniu, Krakowie, Koszalinie, Katowicach i Bydgoszczy. W Szczecinie, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i Gdańsku 11 stopni, najcieplej natomiast we Wrocławiu - 12 stopni Celsjusza.

Wichura w Polsce. Zielona GóraWichury w Polsce. Wiatr przewraca tiry, na Bałtyku sztorm [ZDJĘCIA]

Więcej informacji pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na 24 października. Temperatura powietrzaPogoda na 24 października. Temperatura powietrza Fot.: Gazeta.pl

Pogoda. Pochmurno na północy, w pozostałych częściach kraju wyjdzie słońce 

W ciągu dnia nad morzem i w woj. kujawsko-pomorskim zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Przelotnie może popadać też deszcz. Wiatr umiarkowany i silny, momentami porywisty. W górach przewidywane są opady deszczu ze śniegiem. 

W pozostałej części kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i słabe. W ciągu dnia jest duża szansa na przejaśnienia i sporo słońca. Najkorzystniej sytuacja wygląda w południowo-zachodnich województwach, gdzie w południe niebo będzie niemal bezchmurne. Utrzyma się jednak umiarkowany, momentami porywisty wiatr, dlatego przed wyjściem z domu warto ciepło się ubrać. 

KremlRosja. Silny wiatr uszkodził mur Kremla. Plac Czerwony został zamknięty

Warunki biometeorologiczne na początku dnia będą obojętne, jednak z kolejnymi godzinami po ustąpieniu porannej mgły poprawią do korzystnych i utrzymają się w tym stanie aż do wieczora. Pogoda będzie więc korzystnie wpływała na nastrój oraz sprawność psychofizyczną. 

Więcej o: