Pogoda. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. "Żółte" alerty dla trzech województw

W sobotę silny wiatr, osiągający w porywach nawet 90 km/h, spodziewany jest głównie na Wybrzeżu. IMGW ogłosiło alert pierwszego stopnia dla trzech województw.

- W sobotę wiatr nie będzie sprawiać problemów na taką skalę jak w czwartek czy piątek. W porywach nie powinien przekraczać 60 km/h. Jedynie na Wybrzeżu może jeszcze wiać z prędkościami dochodzącymi w porywach do 75 km/h. Miejscami spadną przelotne opady deszczu. To będą słabe opady deszczu, na północy nieco intensywniejsze, ale poniżej 10 mm. Wiejący wiatr może potęgować odczucie chłodu - przekazał Jakub Gawron z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, cytowany przez RMF 24 za PAP.

Warszawa. Protest Strajku Kobiet w rocznicę wyroku Trybunału Konstytucyjnego ograniczającego prawo do aborcjiRocznica wyroku TK ws. aborcji. Protesty w kilkunastu miastach. [ZDJĘCIA]

Alert IMGW. "Żółte" ostrzeżenie przed silnym wiatrem nad Bałtykiem

Instytut wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla nadmorskich powiatów województw zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz dla powiatów elbląskiego, Elbląga i braniewskiego w woj. warmińsko-mazurskim.

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Na Pomorzu Zachodnim i Pomorzu prognozowany jest wiatr o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach osiągający do 90 km/h, z kierunków zachodnich. Alert obowiązuje do godz. 12:00 w sobotę 23 października. Na Warmii i Mazurach powieje wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Lokalnie możliwe są także burze. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 12:30 w sobotę.

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zdjęcie ilustracyjneOdejścia ze Straży Granicznej kwestią czasu? "To jest dramat"

Alert IMGW. "Pomarańczowe"ostrzeżenia hydrologiczne na Wybrzeżu

"W związku z prognozowanym silnym wiatrem z kierunku północno-zachodnim i wysokim napełnieniem Bałtyku (22.10.2021 - 525 cm) na Wybrzeżu nastąpi wzrost poziomów wody do stanów ostrzegawczych, lokalnie powyżej" - czytamy w komunikacie IMGW. Ostrzeżenia drugiego stopnia dotyczą województw zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Więcej o: