Lublin. Radni g這sowali ws. obecno軼i Ziemi w Uk豉dzie S這necznym. Poprawka nie przesz豉

Lubelscy radni Prawa i Sprawiedliwo軼i zg這sili do projektu stanowiska poprawk ws. "obecno軼i Ziemi w Uk豉dzie S這necznym". Wi瘯szo嗆 rady by豉 przeciwna.

Ostatnią sesję Rady Miasta Lublin relacjonuje "Dziennik Wschodni". Radni z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka (Platforma Obywatelska) zaproponowali, aby rada w stanowisku wyraziła "głębokie zaniepokojenie ostatnimi działaniami i wypowiedziami przedstawicieli władz państwowych podważającymi fundamenty przynależności Polski do Unii Europejskiej". 

Zobacz wideo Kryminalni z Lublina weszli do zakładu pogrzebowego. Znaleźli laboratorium wytwarzające mefedron

Lublin. Radni głosowali nad obecnością Ziemi w Układzie Słonecznym

W odpowiedzi na to radni Prawa i Sprawiedliwo軼i opuścili salę posiedzeń podczas głosowania nad wpisaniem tego punktu do porządku obrad. Jak podaje dziennik, zapowiedzieli, że postąpią tak samo później, gdy punkt będzie omawiany. 

Więcej wiadomości z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Wcześniej zgłoszono do projektu poprawkę. "Rada Miasta Lublin popiera członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Rada Miasta Lublin popiera również dalszą obecność Ziemi w Układzie Słonecznym" - tak miało brzmieć stanowisko po uwzględnieniu pomysłu radnych PiS. 

Radca prawny Ratusza przyznał, że poprawka powinna zostać poddana pod głosowanie. Poprawka nie przeszła. Siedmiu radnych było za, 16 przeciwko. Nikt się nie wstrzymał. 

Wi璚ej o: