Pogoda - sobota 23 października. Będzie pochmurno, z przelotnym deszczem i silnym wiatrem

Pierwsza część weekendu nie będzie pogodna. Należy spodziewać się pochmurnej pogody, przelotnego deszczu i silnego wiatru. Na północy kraju mogą pojawić się burze, a na morzu pojawi się sztorm.

Poprawy pogody można spodziewać się w niedzielę. W tym dniu wiatr będzie słabszy oraz pojawi się więcej słońca.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Pogoda w sobotę 23 października. Maksymalnie 12 stopni

W sobotę 23 października pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Tego dnia najcieplej będzie w Szczecinie, gdzie termometry wskażą 12 stopni. O jeden stopień mniej, czyli 11 stopni na termometrach, zobaczą mieszkańcy Zielonej Góry.

Gigantyczne dynie z Istoku na PodlasiuDynia gigant z podlasia. Z 605-kilogramowej "Barbary" zupy nie będzie

W wielu regionach kraju można spodziewać się około 10 stopni ciepła. Będą to: Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków. 9 stopni ciepła w Olsztynie, Warszawie, Kielcach, Lublinie i Rzeszowie. Najmniej tego dnia, czyli 8 stopni, w Białymstoku i Łodzi.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Pogoda. W sobotę nad Polską chłodna masa powietrza arktycznego.

Polska będzie pod wpływem wyżu z centrami nad Bałkanami i Niemcami, tylko północno-wschodnia część kraju pozostanie na skraju niżu z ośrodkiem nad północno-zachodnią Rosją - zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak informuję, w sobotę pozostaniemy w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego. Ciśnienie będzie mieć tendencję wzrostową.

Przeczytaj więcej informacji o pogodzie na stronie głównej Gazeta.pl.

Na północy kraju i zachodzie będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Pojawią się również opady deszczu. W centrum kraju i na wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz słabe przelotne opady deszczu. Z kolei na południu zachmurzenie umiarkowane i duże.

Pociąg (zdjęcie ilustracyjne)Wichury. Pociągi notowały nawet 13 godzin spóźnienia

Po południu lokalnie pojawią się przelotne opady deszczu, w obszarach powyżej 900 m n.p.m. również deszcz ze śniegiem. W szczytowych partiach Sudetów silny i bardzo silny wiatr, który w porywach osiągnie 80 km/h. W Tatrach porywy wiatry do 90 km/h, a w Beskidach i Bieszczadach w porywach do 70 km/h.

Więcej o: