Wrocław. Kilkulatka błąkała się sama po mieście. Matka miała ponad 1,5 promila alkoholu

Policjanci z Wrocławia poszukiwali opiekunów prawnych około 3-4 letniej dziewczynki, która sama błąkała się w okolicach Odrzańskiej we Wrocławiu. Dziecko nie mało na sobie ciepłych ubrań. Zostało zabrane do szpitala. Po odszukaniu domu dziewczynki okazało się, że jej matka była nietrzeźwa.

Jak podaje Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, w piątek 22 października rano funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od kobiety, która idąc ulicą Odrzańską spotkała małą dziewczynkę, która szła bez rodziców czy opiekunów. Na miejsce wysłano patrol policji, który znalazł dziecko. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Wrocław. Policja opublikowała zdjęcie dziewczynki, która błąkała się po ulicach miasta

"Okazało się, że dziecko w wieku 3-4 lat nie mówi i jest ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych. Funkcjonariusze wraz z ratownikami od razu udzielili jej niezbędnej pomocy. Dziewczynka została przewieziona do jednego z wrocławskich szpitali i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci prowadzą teraz czynności mające na celu jak najszybsze dotarcie do opiekunów prawnych dziecka" - czytamy w komunikacie KMP we Wrocławiu.

Policja podjęła decyzję o publikacji wizerunku dziewczynki i zwróciła się z prośbą o pomoc do wszystkich osób, które mogą znać dziecko lub mają wiedzę na temat miejsca pobytu jej opiekunów prawnych. Po południu poinformowano, że funkcjonariuszom udało się znaleźć rodziców dziecka. 

Jak poinformował "Fakt", okazało się, że rodzice mieszkają niedaleko miejsca, gdzie ją znaleziono. 3-latka była pod opieką matki krótko przed tym, jak znalazła się na ulicy. Policjanci zbadali kobietę alkomatem. Badanie wykazało, że ma 1,5 promila  alkoholu w organizmie. 

Kobieta może usłyszeć zarzuty narażenia dziecka na utratę zdrowia lub życia, za co grozi kara nawet kilku lat więzienia. 

Wawel. Protest w miesięcznice pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich"Oni umierają na granicy". Kaczyński przyjechał na Wawel. Napotkał protest

Więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak podaje portal zaginieni.pl, w przypadku zaginięcia bliskiej osoby należy rozpocząć natychmiastowe poszukiwania. Konieczność odczekania doby od momentu zaginięcia nie jest konieczne, by rozpocząć poszukiwania. 

Zgodnie z zaleceniami, w pierwszej kolejności należy przeszukać miejsca znajdujące się w pobliżu zamieszkania zaginionej osoby oraz miejsce, w którym ostatni raz dana osoba była widziana. Koniecznie trzeba też powiadomić bliskich i znajomych. Trzeba też sprawdzić czy zniknęły osobiste rzeczy poszukiwanej osoby. Sprawę należy zgłosić również na policję.

Zaginiony 15-letni DarekGdańsk. Trwają poszukiwania 15-letniego Darka. Policja prosi o pomoc

Więcej o: