Koszalin. Wiadukt runął na samochód. Sprawę zbada prokurator [WIDEO]

W Koszalinie zawalił się fragment wiaduktu przy ul. Batalionów Chłopskich. Do zdarzenia doszło w trakcie rozbiórki mostu. Część konstrukcji spadła na zaparkowany pod wiaduktem samochód. Nikt nie ucierpiał. Okoliczności katastrofy budowlanej zbada prokuratura.
Zobacz wideo Pomaska: Premier Morawiecki nie miał nic konstruktywnego do powiedzenia, a dostawał jeden wielki łomot

W czwartek po godz. 16 w Koszalinie zawaliła się część wiaduktu na alei Monte Cassino. Fragment obiektu runął na ulicę Batalionów Chłopskich i całkowicie ją zablokował. Część mostu zmiażdżyła zaparkowany pod nim samochód. Nikt nie został poszkodowany, co potwierdził rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie, kapitan Tomasz Kubiak w rozmowie z PAP, cytowany przez TVN 24.

Wichura w Polsce. Zielona Góra Wichury w Polsce. Wiatr przewraca tiry, na Bałtyku sztorm [ZDJĘCIA]

Na miejscu zjawiła się straż pożarna i policja, a także inspektor nadzoru budowlanego. O godz. 18:30 w koszalińskim Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa w sprawie katastrofy budowlanej. Przedtem zebrał się sztab kryzysowy. - Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby było bezpiecznie. Niestety, nie przewidzieliśmy takiej sytuacji - mówił na konferencji prasowej Marcin Żełabowski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie, którego wypowiedź przytoczył Onet.

Zderzenie tramwajów w Poznaniu Poznań. Zderzenie tramwajów na trasie PST. Cztery osoby ranne, jedna trafiła do szpitala

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zawalenie wiaduktu w Koszalinie. Zobacz filmik z miejsca katastrofy budowlanej

Moment zawalenia nagrał jeden z internautów. Filmik udostępnił m.in. fanpage Wypadki i pożary w Zachodniopomorskim.

Pożar Wrocław. Pożar samochodów. Czy doszło do podpalenia?

"Głos Koszaliński" poinformował, że prokurator prowadzi czynności w sprawie sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób bądź mieniu w wielkich rozmiarach. Wiadukt wyłączono z użytku w marcu ubiegłego roku, bo konstrukcja groziła zawaleniem. W czerwcowym przetargu wybrano firmę, która kilka dni temu rozpoczęła rozbiórkę.

Więcej o: