Pogoda - piątek 22 października. Termometry wskażą nawet 19 stopni. A wiatr osłabnie

W piątek 22 października pogoda nieco się polepszy. Choć wciąż będzie dominować jesienna aura i będzie pochmurno, to lokalnie pojawić się mogą przejaśnienia. Na północy i zachodzie Polski należy spodziewać się jednak opadów deszczu.

W piątek najcieplej będzie w województwie małopolskim oraz dolnośląskim. A ile stopni ciepła wskażą termometry w innych regionach kraju? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Pogoda w piątek 22 października. Najcieplej na południu i zachodzie kraju

W piątek 22 października najwyższe temperatury wskażą termometry w województwie małopolskim oraz województwie dolnośląskim. Mieszkańcy tych województw będą mogli cieszyć się temperaturą nawet do 19 stopni. O jeden stopień mniej na termometrach pojawi się u mieszkańców województwa wielkopolskiego.

Gigantyczne dynie z Istoku na PodlasiuDynia gigant z podlasia. Z 605-kilogramowej "Barbary" zupy nie będzie

17 stopni wskażą z kolei termometry w województwie lubelskim i pomorskim. 16 stopni mogą spodziewać się mieszkańcy takich województw jak: łódzkie, lubuskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Najmniej, bo 15 stopni, należy spodziewać się w województwach: mazowieckim, zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Przeczytaj więcej informacji o pogodzie na stronie głównej Gazeta.pl.

Prognoza pogody. W piątek pochmurno i z opadami deszczu, ale ciepło

Jak podają synoptycy IMGW, w piątek wiatr najprawdopodobniej nieco osłabnie. Jedynie nad morzem porywy wiatru miejscami mogą być dość silne i w porywach osiągać nawet do 60 km/h. Dzień będzie dość pochmurny i deszczowy. Opadów deszczu należy spodziewać się szczególnie nad morzem i na południu kraju.

Drzewa powalone przez wiatr na tory (zdjęcie ilustracyjne)Wichura nad Polską. Drzewo spadło na tory w Baszewicach. Są ranni

"W nocy z piątku na sobotę możliwa jest diametralna zmiana pogody" - zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Z północnego zachodu do Polski napływać zacznie zimna, arktyczna, masa powietrza, a rozbudowujący się klin wyżowy przyniesie dużo bezchmurnego nieba. Choć dni mogą być słoneczne, to nocą należy spodziewać się spadku temperatury i niewielkiego mrozu.

Więcej o: