Wielkopolskie. Tragiczny finał policyjnego pościgu. Są ofiary śmiertelne

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Czmoniu w województwie wielkopolskim. Kierowca samochodu osobowego uciekał przed policją, gdy nagle wjechał w samochód ciężarowy. Jak informuje straż pożarna, w zdarzeniu tym zginęły trzy osoby. Policja natomiast nie podaje dokładnej liczby ofiar.

Jak podaje TVN24, w czwartek 12 października w miejscowości Śrem w województwie wielkopolskim kilku mężczyzn napadło i obradowało kobietę. Następnie uciekli oni z miejsca zdarzenia. Poszkodowana była jednak w stanie dokładnie opisać samochód, do którego wsiedli napastnicy.

Zobacz wideo Ku przestrodze. Lubuska policja pokazała niebezpieczne wypadki z udziałem pieszych i rowerzystów na przejściach

Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. W wypadku zginęły trzy osoby

Policjanci, przeszukując miejski monitoring, wytypowali podejrzane auto. Samochód ten bardzo szybko jechał w stronę Poznania. - Za osobówką wysłany został patrol drogówki na sygnale - poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, Andrzej Borowiak.

Uciekający samochód próbował wyprzedzić kolumnę pojazdów, które jechały na tym samym pasie. Najpierw zderzył się z inną osobówką, od której się odbił, a następnie wpadł pod koła nadjeżdżającej ciężarówki. Auto z uciekającymi przed policją osobami stanęło w płomieniach.

Z informacji RMF FM wynika, że z wraku udało się wydobyć jedną osobę, która jest reanimowana przez ratowników medycznych. Wiadomo, że to obcokrajowiec.

Pozostałe osoby, które znajdowały się w samochodzie, nie przeżyły - ze względu na stan wraku policja nie podaje konkretnej liczby. Straż pożarna (cytowana przez TVN24) podaje natomiast, że w wypadku zginęły trzy osoby.

Kierowca ciężarówki trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Na miejscu są służby, w tym helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga województwa numer 434 w Czmoniu od godziny 12:15 jest zablokowana.