Poważna wichura nad Polską. Drzewo spadło na tory w Baszewicach. Są ranni

Za sprawą silnego wiatru, który wieje nad Polską, powstało już wiele szkód. Mieszkańcy różnych regionów Polski skarżą się na połamane drzewa i zerwane linie energetyczne oraz utrudnienia drogowe. Na tory kolejowe w Baszewicach spadło drzewo. W wyniku wypadku rannych zostało kilka osób.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem I i II stopnia. Najniebezpieczniej będzie w ciągu dnia - zwłaszcza na zachodzie i północy kraju. Porywy wiatru będą sięgać do 110 km/h, a w górach nawet do 140 km/h. Tam też opady deszczu będą przechodzić w śnieg.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Służby ratunkowe przypominają o zamykaniu drzwi i okien w domach. Z tarasów i balkonów należy również zabrać przedmioty, które mogą zostać zabrane przez silny wiatr.

IMGW aktualizuje ostrzeżenia. Wiatr jest jeszcze silniejszy

IMGW podniosło stopień ostrzeżeń o silnym wietrze. Drugi stopień obejmuje teraz woj. kujawsko-pomorskie, pomorskie i dolnośląskie.

Wypadek pociągu w Baszewicach. Drzewo spadło na tory

W wyniku wichury w miejscowości Baszewice w powiecie gryfickim (woj. zachodniopomorskie) po godzinie 12:30 drzewo przewróciło się wprost na tory kolejowe przed nadjeżdżający pociąg osobowy. Na miejscu pomocy udzielają dwie jednostki straży pożarnej i zespoły ratownictwa medycznego. Ze wstępnych informacji wynika, że trzy osoby zostały ranne. Jedna z nich odmówiła przyjęcia pomocy medycznej.

Jak podaje Onet, przed godziną 12 - w tym samym powiecie - na jadący karawan spadł konar drzewa oraz doszło do zerwania dachu z budynku szkoły przy ul. ul. Stołecznej. Nie poinformowano jednak, czy w wyniku zdarzenia ktoś ucierpiał.

Wielkopolska. Silny wiatr wywołał zamieć pyłową

Lubuscy Łowcy Burz opublikowali na Facebooku nagranie z dopiskiem "Istna burza... piaskowa!!". Niecodzienne zjawisko pogodowe zaobserwowano w okolicach Wolsztyna.

Trudna sytuacja w Zielonej Górze. Strażacy mają ręce pełne roboty

Portal zielonanews.pl także poinformował o trudnej sytuacji pogodowej. Według informacji rzecznika prasowego zielonogórskiej straży pożarnej, służby odebrały już 75 zgłoszeń w powiecie zielonogórskim, z czego 40 dotyczyły miasta Zielona Góra. 

Przeczytaj więcej najnowszych informacji o pogodzie na stronie głównej Gazeta.pl.

Strażacy w całej Polsce odbierają telefony z prośbą o pomoc. Do południa interweniowali 990 razy. Najczęściej pomocy potrzebowali mieszkańcy Dolnego Śląska, województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Więcej o: