Alert RCB. Ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla dwóch województw. "Możliwe przerwy w dostawie prądu"

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w czwartek będzie silnie wiało w niemal całym kraju. Prognozuje się, że w porywach wiatr osiągnie nawet do 100 km/h. Wydano alerty RCB dla dwóch województw - pomorskiego i zachodniopomorskiego.

W czwartek 21 października pogoda zapowiada się wietrznie. IMGW poinformowało, że w 14 województwach należy spodziewać się silnych porywów wiatru, dochodzących do 100 km/h. Na Bałtyku prognozowany jest silny sztorm.

Zobacz wideo Pożary w Australii. Strażacy opublikowali wstrząsające nagranie

Alerty RCB dla woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego. Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało SMS-y z ostrzeżeniami dla odbiorców z woj. zachodniopomorskiego oraz pomorskiego. Wydano tam alert dla mieszkańców, z uwagi na silny wiatr, który może wystąpić w czwartek oraz piątkowy poranek. 

Na Pomorzu należy szczególnie zabezpieczyć rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie dla innych. Możliwe są także przerwy w dostawie prądu oraz utrudnienia komunikacyjne. 

Najnowsze informacje o alertach i ostrzeżeniach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

IMGW ostrzega: w całym kraju będzie silnie wiało. W porywach nawet do 100 km/h

IMGW wydało w czwartek rano alerty dla większości województw - będzie deszczowo i wietrznie. W niemal całym kraju należy spodziewać się przelotnych opadów, a w północnej części Polski nawet burz i krupy śnieżnej. Dla zachodniej części kraju i Pomorza wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. W Słubicach wiatr już osiąga miejscami do 83 km/h.

Ostrzeżenie IMGW przed wiatrem, 21 października 2021Ostrzeżenie IMGW przed wiatrem, 21 października 2021 https://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=true#osmet=true&oshyd=false&pronieb=false&roadwarn=false&model=alaro4k0&loc=52.24,21.034,7

W ciągu dnia wiatr wiejący od zachodu będzie w Polsce przybierać na sile. IMGW prognozuje, że wystąpi wiatr o średniej sile od 30 km/h do 45 km/h, który w porywach może osiągać do 100 km/h w rejonach nadmorskich. Ostrzeżenie IMGW dotyczy całego kraju z wykluczeniem woj. lubelskiego oraz małopolskiego

Jednocześnie IMGW zaznacza, że "w związku z dynamiczną sytuacją meteorologiczną, ostrzeżenia mogą być aktualizowane".

Więcej o: