Szczecin. Pożar składowiska opon, jedna osoba w szpitalu. "Prosimy o zamknięcie okien" [WIDEO]

14 zastępów strażaków walczyło z pożarem przetwórni opon, który wybuchł w środę wieczorem na szczecińskim Skolwinie. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Pożar wybuchł na terenie firmy Tire Eco Fuel zajmującej się przetwarzaniem zużytych opon samochodowych. Jej siedziba mieści się przy ul. Stołczyńskiej 100 w Szczecinie. - Około godziny 17:30 dostaliśmy wezwanie do pożaru na terenie byłej papierni na Skolwinie. Płoną składowane w budynku opony - poinformował kpt. Franciszek Goliński z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Szczecinie w rozmowie z "Głosem Szczecińskim".

Zobacz wideo Zielona Góra. 62-latek zignorował czerwone światło i zderzył się z audi

Z żywiołem walczy 14 zastępów strażaków. - W tej chwili na miejscu jest ponad 40 strażaków, w tym jednostki PSP, OSP oraz Portowa Straż Pożarna. Sytuacja jest bardzo trudno, a działania gaśnicze cały czas trwają - przekazał Onetowi Tomasz Kubiak, rzecznik zachodniopomorskiej straży pożarnej. Na miejscu obecne były także policja, straż miejska i pogotowie ratunkowe.

Wawel. Protest w miesięcznice pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich"Oni umierają na granicy". Kaczyński przyjechał na Wawel. Napotkał protest

Zdarzenie wyglądało groźnie, ale nikt poważnie nie ucierpiał. Pomocy medycznej udzielono jedynie 66-letniemu mężczyźnie, który trafił do szpitala z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. - Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - zapewniła Paulina Heigel, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego dla "Głosu Szczecińskiego". Przyczyny wybuchu pożaru nie zostały jeszcze ustalone.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Tramwaj w Krakowie (zdjęcie ilustracyjne)Z metra w Krakowie "zrobił się w tramwaj". Radni chcą kolejnego referendum

Pożar na składowisku opon. Pilny apel wojewody do mieszkańców

- Mieszkańców dzielnic Skolwin, Stołczyn, Gocław, Golęcino prosimy o zamknięcie okien w mieszkaniach i ograniczenie przebywania na zewnątrz - zaapelował wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, cytowany przez fanpage Skolwin.info. Biuro prasowe Urzędu Wojewódzkiego przekazało, że na miejsce została skierowana grupa interwencyjno-wyjazdowa Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z pojazdem wyposażonym w aparaturę do pomiaru poziomu skażenia powietrza.

Woroblin. Z Bugu wyłowiono zwłoki migranta. To 19-letni SyryjczykWoroblin. Z Bugu wyłowiono ciało 19-letniego Syryjczyka

Więcej o: