Radomsko. Od miesięcy oddział pediatrii nie działa. Nikt nie chce być ordynatorem

Od miesięcy nie działa oddział pediatrii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Powód? Nie ma nikogo, kto chciałby pełnić funkcję ordynatora. Rodzice dzieci, które potrzebują opieki medycznej, muszą jej szukać m.in. w Bełchatowie, Częstochowie czy Łodzi.

Więcej informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

W ubiegłym roku decyzją wojewody łódzkiego - Tobiasza Bocheńskiego - oddział pediatrii w Radomsku został przekształcony w oddział zakaźny. W wakacje, w związku ze zmniejszoną liczbą zachorowań wywołanych koronawirusem, oddział dla dzieci miał być na nowo otwarty. Mimo że jego remont wyniósł ponad 100 tysięcy i ma niemal wszystko - niezbędny sprzęt, kontrakt NFZ oraz kadrę lekarzy i pielęgniarek - nadal jest zamknięty. Dlaczego? Nikt nie chce nim zarządzać, a poprzedni lekarz, pełniący funkcję kierowniczą, nie posiada odpowiedniego wykształcenia.

Wawel. Protest w miesięcznice pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich"Oni umierają na granicy". Kaczyński przyjechał na Wawel. Napotkał protest

Radomsko. Brak chętnych na stanowisko ordynatora, mimo że oferta jest "bardzo korzystna"

Placówka ma duży problem ze znalezieniem specjalisty, który kierowałby oddziałem. Sprawę komplikuje mała liczba lekarzy z odpowiednimi kwalifikacjami. Rozwiązaniem mogłoby być powierzenie funkcji poprzedniemu ordynatorowi, jednak nie jest to możliwe ze względów formalnych. Nie posiada on pierwszego stopnia specjalizacji.

 - Oddział jest gotowy, jeśli chodzi o warunki lokalowe, jest wyremontowany, jednak mamy problem ze znalezieniem specjalisty, który objąłby funkcję kierownika oddziału pediatrii. Rozmawialiśmy z wieloma lekarzami z terenu miasta i powiatu radomszczańskiego, którzy spełniałyby kryteria i mogliby kierować pediatrią. Kryteria są jasne i klarowne - jest to osoba, która ma drugi stopień specjalizacji według starego systemu lub specjalizację jednostopniową według nowego systemu, jak również minimum pięć lat praktyki jako pediatra. Niestety, nikt nie chce się zgłosić i zostać kierownikiem. Mamy już kadrę lekarską, pielęgniarską. Brakuje tylko szefa - przekazał w rozmowie z portalem radomsko24.pl dr n. med. Andrzej Kałmuk, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Nikt nie chce zdradzić, jaka oferta czeka na nowego ordynatora. Dyrektor szpitala zapewnia jednak, że jest ona "bardzo korzystna".

Ryszard TerleckiMedia: Ryszard Terlecki trafił do szpitala. Miał przejść poważny zabieg

Więcej o: