Pogoda na dziś - środa 20 października. Wyższe temperatury, ale i duże zachmurzenie

W środę 20 października w całym kraju odczuwalne będzie ocieplenie. Termometry miejscami pokażą nawet 22 stopnie. Na słoneczną jesień nie ma jednak co liczyć, ponieważ w większej części kraju na niebie pojawi się zchmurzenie. Od piątku również pogoda diametralnie się zmieni.

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W środę najcieplej będzie w południowo-zachodniej części kraju. To również obszar, w którym istnieje największa szansa na to, że zza chmur w ciągu dnia wyjdzie jednak słońce.

Zobacz wideo Prof. Lidia Morawska: Zanieczyszczenie powietrza jednym z największych zagrożeń dla ludzkości

Środa 20 października - wzrost temperatury w całej Polsce

W środę 20 października termometry pokażą o kilka stopni więcej, niż w poprzednich dniach. To również ostatni tak ciepły moment w najbliższym czasie. Od 21 października nastąpi bowiem gwałtowne załamanie pogody, a już w piątek 22 października czeka nas dość gwałtowne ochłodzenie.

Tego dnia najcieplej będzie zdecydowanie we Wrocławiu - 22 stopnie oraz w Bydgoszczy - 21 stopni. W Opolu i Zielonej Górze zapowiadanych jest około 20 stopni. W centralnej części Polski średnia temperatura wyniesie 20 stopni, natomiast na wschodzie będzie odrobinę chłodniej - w Lublinie 17 stopni, w Zamościu 16 stopni, a w Suwałkach 17 stopni. Synoptycy prognozują też 18 stopni w Gdańsku i 17 stopni w Gdyni. 

pogoda - zdjęcie ilustracyjnePogoda - kiedy zrobi się cieplej? Trzeba poczekać tylko kilka dni

Duże zachmurzenie i możliwe opady deszczu

Mimo ocieplenia i wysokich jak na tę porę roku temperatur, na słońce może liczyć jedynie południowo-zachodnia cześć Polski. W województwie opolskim możliwe, że na niebie pojawi się częściowe zachmurzenie, będzie ono jednak niewielkie. W pozostałej części kraju przewidywane jest zachmurzenie, zwłaszcza w godzinach południowych i popołudniowych. 

Na północy i północnym wchodzie należy spodziewać się również opadów deszczu - zwłaszcza w godzinach porannych. Tego dnia padać będzie w Trójmieście, Olsztynie, Suwałkach i Białymstoku. Możliwe również, że deszcz pojawi się w centralnej części Polski w województwie mazowieckim. 

Zamieć śnieżna w górach (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Tegoroczna zima może przynieść siarczysty mróz i śnieżyce

Więcej o: