Woroblin. Uchodźcy chcieli przekroczyć Bug wpław. SG: Jeden z nich został wepchnięty do rzeki

Rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej poinformował, że dwóch migrantów próbowało przepłynąć Bug wpław, by dostać się z Białorusi do Polski. Jednemu udało się pokonać w ten sposób granicę, przechwyciły go polskie służby. Akcja poszukiwawcza drugiego mężczyzny trwa od wtorkowego poranka.

Więcej bieżących informacji o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W miejscowości Woroblin (gmina Janów Podlaski, woj. lubelskie) trwają poszukiwania jednego z dwóch migrantów, którzy zdecydowali się przedostać przez rzekę Bug na terytorium Polski. Syryjczyk, któremu udało się w ten sposób nielegalnie przekroczyć granicę, został odnaleziony i jest w rękach służb.

Wawel. Protest w miesięcznice pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich"Oni umierają na granicy". Kaczyński przyjechał na Wawel. Napotkał protest

Woroblin. Trwają poszukiwania migranta, który próbował pokonać Bug, by dostać się do Polski.

Straż Graniczna donosi, że w okolicy Janowa Podlaskiego dwóch mężczyzn próbowało przekroczyć Bug. Polscy strażnicy twierdzą, że do zdarzenia miało dojść w wyniku popchnięcia do wody jednego z migrantów przez służby białoruskie. O sytuacji poinformował rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. 

Zobacz wideo #WizaDonikąd. Prawda o "wycieczkach na Białoruś". "Nikt nie próbuje tego zatrzymać"

- Ujawniliśmy osobę, która dokonała nielegalnego przekroczenia granicy państwowej z terytorium Białorusi. Jest to obywatel Syrii. Z jego zeznań wynika, że został wepchnięty do rzeki Bug przez białoruskie służby, prawdopodobnie z innym mężczyzną. Teraz prowadzimy działania poszukiwawcze tej drugiej osoby - informuje Onet.pl por. Dariusz Sienicki.

Rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego lubelskiej straży pożarnej Tomasz Stachyra podał, że zgłoszenie o dwóch osobach poszkodowanych wpłynęło do straży ok. godziny 8.30. Na miejscu działa grupa poszukiwawcza wodno-nurkowa z Sokołowa Podlaskiego. Miejsce przeszukują także trzy zastępu straży pożarnej. 

Władze Polski blokują migrantom drogę. Sejm zapowiedział budowę zapory

Od prawie dwóch miesięcy polskie władze podejmują działania, które mają blokować uchodźcom możliwość przekroczenia granicy białorusko-polskiej. Wśród migrantów są również małe dzieci i kobiety. To uchodźcy i uchodźczynie z Iraku, Afganistanu, Syrii, Turcji i innych krajów, w których grożą im wojna, prześladowania i przemoc.

Straż Graniczna publikuje nowe nagranieSG o próbie "forsowania" granicy. "Broniliśmy wspólnie z żołnierzami"

W czwartek, 14 października ogłoszono, że na granicy polsko-białoruskiej powstanie bariera, która ma zapobiegać próbom przedostania się migrantów na teren naszego kraju. Sejm uchwalił specustawę w sprawie budowy muru granicznego. Dokument przewiduje, że będzie to wysoka konstrukcja, wyposażona w system monitoringu oraz detektory ruchu.

Więcej o: