Warszawa. Policjantka CBŚP z 25-letnim stażem ukradła portfel. Kobieta ma być usunięta ze służby

Policjantka z 25-letnim stażem z Centralnego Biura Śledczego Policji okazała się amatorką cudzego portfela. Podczas zakupów w jednym z warszawskich sklepów na Ursynowie, przywłaszczyła sobie portfel innej osoby. Jak poinformowało RMF FM, rozpoczęto procedurę usunięcia policjantki ze służby.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

48-latka od 25 lat pełniła służbę w policji. Podczas zakupów w warszawskim supermarkecie przywłaszczyła cudzy portfel, co pozbawi ją pracy.

Zobacz wideo Wjechał w ogrodzenie i uciekł. Gdy policjanci do niego dotarli, miał ponad 3 promile alkoholu

Policjantka zabrała pozostawiony przy kasie portfel. W środku było niemal 3 tys. złotych

Jak poinformowało RMF FM, policjanci ustalili, że 48-letnia policjantka przywłaszczyła sobie cudzy portfel, robiąc zakupy w jednym z supermarketów na warszawskim Ursynowie. Portfel został pozostawiony przez klienta na taśmie kasy, a kobieta go zabrała. W portfelu znajdowało się sporo gotówki. Okazało się, że skradziona kwota to niemal 3 tys. złotych.

Na miejsce wypadku zadysponowano śmigłowiec LPR (zdjęcie ilustracyjne)Wielkopolska. Wypadek busa z migrantami na A2. Policja złapała kierowcę

Funkcjonariusze zapukali do drzwi policjantki

Po kilku dniach od przywłaszczenia portfela w warszawskim supermarkecie, do drzwi policjantki CBŚP zapukali funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych. Kobieta będzie musiała odpowiedzieć za swój czyn. Za przywłaszczenie takiej kwoty grozi jej pięć lat więzienia. Co więcej, w sprawie policjantki wszczęto postępowanie dyscyplinarne i już wkrótce 48-letnia kobieta ma zostać zwolniona ze służby.

Wulkan Cumbre Vieja na La PalmieWulkan na La Palmie wciąż niebezpieczny. Pojawił się nowy otwór [GALERIA]

Jak podaje RMF FM, funkcjonariusze są zaskoczeni postawą policjantki CBŚP, która zajmowała się wywiadem kryminalnym. Zwrócili również uwagę, że ze względu na staż pracy kobiety - 25 lat - przysługuje jej comiesięczny dodatek do pensji w wysokości 1,5 tysiąca złotych.

W 2020 roku stwierdzono 98 886 przestępstw dotyczących kradzieży cudzego mienia. W 2019 roku było to 103 910 przestępstw, a w 2018 roku 100 372 przestępstwa - wynika z policyjnych statystyk

Więcej o: