Samorządowiec PiS-u z zarzutami o kradzież ciągnika i jazdę pod wpływem środków odurzających

Marek G., przewodniczący rady powiatu łosickiego (woj. mazowieckie) ma kłopoty. Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej postawiła mu zarzut kradzieży oraz jazdy pod wpływem środków odurzających. Poinformowała także, że samorządowiec w chwili zatrzymania miał przy sobie substancje psychoaktywne.

Więcej bieżących informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Początkowo bialska policja poinformowała, że prokuratura postawiła zarzuty dwóm mężczyznom w wieku 27 i 32 lat. Tymczasem "Tygodnik Siedlecki" dotarł do informacji, że w nocy z 13 na 14 października jednym z zatrzymanych był Marek G., przewodniczący powiatu łosickiego, który w 2018 r. został wybrany na stanowisko z listy Prawa i Sprawiedliwości. Prokuratura zarzuca samorządowcowi, że wraz z kolegą  Patrykiem H. dopuścił się kradzieży.

Zobacz wideo Włamał się do 28 lokali usługowych na terenie Wrocławia, kradł pieniądze i jedzenie

Marek G., samorządowiec Prawa i Sprawiedliwości zatrzymany m.in. za kradzież ciągnika

"Tygodnik Siedlecki" podaje, że Marek G. razem z Patrykiem H. ukradli ciągnik rolniczy oraz agregat siewny. Łącznie mieli dopuścić się kradzieży na łączną kwotę pół miliona złotych na terenie jednego z gospodarstw w gminie Rokitno.

Redyk w miejscowości Obidza w Beskidzie Sądeckim, 10 października 2021 roku.Jesienny redyk w górach. Setki owiec schodzą z hal [GALERIA]

- Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia Markowi G. i Patrykowi H. zarzutu, że w nocy z 13 na 14 października w Cieleśnicy (powiat bialski, woj. lubelskie) działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży ciągnika rolniczego marki Class wartości 230 tys. zł wraz z agregatem siewnym marki Horsch wartości 260 tys. zł - informuje Prokurator Rejonowa w Białej Podlaskiej Edyta Winiarek,

To jednak nie wszystko. Jak podają śledczy, Marek G. 15 października poruszał się po wsi Wólka Nosowska skradzionym traktorem. Był wówczas pod wpływem silnych środków psychotropowych. Samorządowiec PiS miał też przy sobie 7,73 gramów substancji psychoaktywnych.

Sondaż. Andrzej Duda z najniższym zaufaniem od lat. Jest nowy lider rankinguSondaż. Andrzej Duda z najniższym zaufaniem od lat. Jest nowy lider rankingu

Marek G. zrzekł się stanowiska. Czeka go dozór policyjny i zarzut kradzieży

Przewodniczący rady powiatu łosickiego zrezygnował z pełnionej funkcji. Marek G., jak podaje "Tygodnik Siedlecki", usłyszał zarzuty kradzieży, posiadania substancji niedozwolonych oraz kierowania pod wpływem narkotyków. Wobec Marka G. i Patryka H. zastosowano również dozór policji. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Więcej o: