Tragiczny wypadek w Ujeździe. Traktor zderzył się z busem. Nie żyje pasażerka, 14 osób w szpitalu

W miejscowości Ujazd (województwo małopolskie) doszło do tragiczngo wypadku. W wyniku zderzenia busa z ciągnikiem zginęła kobieta. 14 osób trafiło do szpitala.

Przeczytaj więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Do wypadku doszło na drodze z Trzciany do Ujazdu około godz. 8. Bus, który przewodził podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie zderzył się z traktorem z dwiema przyczepami. Jak informuje małopolska policja, "w pewnym momencie doszło do zderzenia drugiej przyczepy z busem, w wyniku czego bus wpadł do rowu". 

Zobacz wideo #WizaDonikąd. Prawda o "wycieczkach na Białoruś". "Nikt nie próbuje tego zatrzymać"

Wypadek w Ujeździe. Nie żyje 57-letnia kobieta

- W busie było 15 dorosłych pasażerów - to osoby niepełnosprawne przewożone do Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie. Jedna z tych osób zmarła, trzy osoby ciężko ranne zostały przewiezione do szpitala, podobnie pozostałe 11 osób - na badania. Kierowcy są trzeźwi, nie odnieśli obrażeń - przekazał mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik KWP w Krakowie. 

Jak informuje rzecznik, "policja drogowa kieruje uczestników ruchu na objazdy, a grupa dochodzeniowo-śledcza z prokuratorem zabezpiecza ślady i ustala okoliczności wypadku".

Na miejsce wezwano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także sześć karetek.

Zaginiony 15-letni DarekGdańsk. Trwają poszukiwania 15-letniego Darka. Policja prosi o pomoc

Więcej o: