Czwarta fala. Czy cmentarze otwarte na Wszystkich Świętych? Kraska: "Poczekajmy jeszcze chwilę"

Czy cmentarze 1 listopada będą otwarte, czy zamknięte? Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przedstawił dość enigmatyczne plany rządu w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych.
Zobacz wideo Ograniczenia dla osób, które nie chcą się szczepić? Komentuje prezes PSL

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Jedynce Polskiego Radia mówił o możliwości zamknięcia cmentarzy 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych.

Wawel. Protest w miesięcznice pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich"Oni umierają na granicy". Kaczyński przyjechał na Wawel. Napotkał protest

Co z cmentarzami na Wszystkich Świętych? Kraska: Będziemy starali się reagować punktowo

Jak powiedział Kraska, rząd nie planuje wprowadzać ogólnokrajowych obostrzeń w związku ze zbliżającym się świętem zmarłych. Nie oznacza to jednak, że zaostrzenia restrykcji nie będzie. - Będziemy starali się reagować punktowo - podkreślił w rozmowie z Radiową Jedynką wiceminister.

- Decyzje będą podejmowane na podstawie kilku kryteriów, nie tylko ilość nowych przypadków, ale ilość osób hospitalizowanych w danym powiecie, województwie, ale także ile osób jest zaszczepionych - mówił mało konkretnie Kraska, podkreślając, że "jeżeli będzie rzeczywiście zła sytuacja epidemiczna w danym powiecie", to restrykcje zostaną wprowadzane. - Poczekajmy jeszcze chwilę, zobaczymy, jak ta sytuacja będzie się rozwijać - powiedział polityk.

Zdjęcie ilustracyjneJedna szczepionka może chronić przed różnymi wariantami SARS-CoV-2

Koronawirus. Najwięcej zakażeń od maja. Na Lubelszczyźnie brakuje miejsc w szpitalach

We wtorek 19 października Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o największym wzroście zakażeń koronawirusem od maja tego roku. Najwięcej przypadków zostało wykrytych w województwie lubelskim (prawie tysiąc), gdzie obecnie jest także obserwowany najbardziej palący problem braku łóżek dla pacjentów covidowych. Chorzy z Lublina, w związku z brakiem wolnych łóżek, są wożeni karetkami do miejscowości oddalonych nawet o ponad 100 km.

Więcej o: