Wielkopolska. Wypadek busa z migrantami na A2. 4 osoby trafiły do szpitala. Policja złapała kierowcę

We wtorek na wielkopolskim odcinku autostrady A2 doszło do wypadku busa. Z ustaleń RMF FM wynika, że w samochodzie znajdowali się uchodźcy, którzy chcieli dostać się na zachód Europy. W zdarzeniu ranne zostały cztery osoby - w aucie podróżowało 17 pasażerów i kierowca.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

Jak podaje portal naszemiasto.pl, do wypadku doszło we wtorek 19 października około godziny 8 na 122 km odcinka autostrady A2 w województwie wielkopolskim w gminie Kuślin. Po tym, jak bus wpadł do przydrożnego rowu, kierowca busa uciekł z miejsca zdarzenia i był poszukiwany. 

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak potwierdził w rozmowie z Gazeta.pl, że kierowca został już ujęty przez policjantów. W wypadku ranne zostały cztery osoby, które zostały też przetransportowane do szpitali. W samochodzie jechało 18 osób - kierowca i 17 pasażerów, którzy znajdowali się w części towarowej auta.

Zobacz wideo Śmiertelne wypadki drogowe od lat mają tę samą przyczynę

Wypadek busa z uchodźcami. Samochód wpadł do rowu, a kierowca uciekł

Z ustaleń dziennikarza RMF FM Mateusza Chłystuna wynika, że w osoby przewożone w samochodzie to uchodźcy, którzy byli ciasno ulokowani w przestrzeni towarowej auta dostawczego, który nie jest przystosowany do przewozu ludzi.

Policja na razie nie udziela informacji na temat narodowości migrantów ani ich wieku. Kilka osób zostało poważnie rannych. Pomocy na miejscu udzielają im strażacy i ratownicy.  Na miejscu wysłane zostały dwie karetki, kilka zastępów straży pożarnej i policja. Wylądował też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Uchodźcy najprawdopodobniej chcieli dostać się zachód Europy.

Wawel. Protest w miesięcznice pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich"Oni umierają na granicy". Kaczyński przyjechał na Wawel. Napotkał protest

Zgodnie z danymi policji, w 2020 roku w Polsce doszło do 23 540 wypadków drogowych mających miejsce na drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu. W porównaniu z 2019 roku liczba ta spadła o 22,3 proc. W wyniku wypadków w 2020 roku śmierć poniosło 2 491 osób, co stanowi spadek o 14,4 proc. rok do roku. W zdarzeniach tych ranne zostały 26 463 osoby, w tym 8 805 ciężko. Do największej liczby wypadków w 2020 roku doszło w województwach wielkopolskim, łódzkim i śląskim.

NoworodekWirus RSV. Noworodki powinny unikać kontaktu z dziećmi

Więcej o: