Pogoda na dziś - wtorek 19 października. Nadchodzi ocieplenie w towarzystwie porywistego wiatru

W weekend pogoda nas nie rozpieszczała, poniedziałek również nie należał do najpiękniejszych dni jesieni. Od dzisiaj przewidywane jest kilkudniowe ocieplenie, w czasie którego temperatura na Dolnym Śląsku może dojść do 17 stopni Celsjusza. Wysokim temperaturom będzie towarzyszył porywisty wiatr.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

Zobacz wideo Gazeta.pl na Spitsbergenie. Jak zmiany klimatu widać w Arktyce?

Północy wschód i krańce zachodnie Europy będą w zasięgu niżów, nad resztą kontynentu dominować będzie rozległy wyż znad Europy Środkowej. Polska będzie pod wpływem tego wyżu, jedynie nad północą kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa z pofalowanym frontem atmosferycznym. Napływać będzie powietrze polarne morskie, od południowego zachodu stopniowo coraz cieplejsze - podaje IMGW.

"Nigdy nie widziałem tak zimnych oczu mordercy. Zmroziło mnie". Polska mafia rodziła się na ich oczach [MAFIA PO POLSKU, odc. 1]

Pogoda we wtorek 19 października. Najcieplej w województwie dolnośląskim

W poniedziałek 19 października najwyższą temperaturę wskażą termometry w województwie dolnośląskim. Będzie to aż 17 stopni Celsjusza. Mieszkańcy Suwalszczyzny mogą liczyć na 8 stopni, natomiast Mazowsza 5 stopni więcej.

W centralnej Polsce, w Koszalinie, w Kielcach i Gdańsku termometry pokażą 13 stopni. Natomiast 16 stopni będzie w Zielonej Górze, w Nowym Sączu, o stopień mniej niż w Legnicy.

Mury na granicach EuropyPatrząc na inne płoty fortecy Europa, ten polski będzie z rozmachem. Tak wyglądają pozostałe [ZDJĘCIA]

Prognoza pogody. Pochmurna aura

Wtorek będzie pochmurny. Możemy spodziewać się słabego i umiarkowanego wiatru, na południu i wybrzeżu okresami porywistego. Rano miejscami mgły ogranicza widzialność do 200 m. Od Pomorza przez centrum na południe kraju miejscami wystąpią słabe opady deszczu

Synoptycy zapowiadają na środę i czwartek rozpogodzenie. Od środy na termometrach zobaczymy nawet do 20 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie kraju, ale w pozostałych regionach również należy spodziewać się wyższych temperatur. Pod koniec tygodnia znów pogorszenie pogody.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie powoli wzrastać.

śnieg w Bieszczadach (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na listopad. Średnia temperatura powyżej normy. Co z opadami śniegu?

Więcej o: