Białystok. Pędził 200 km/h. Uciekał przed policją, przewoził migrantów [WIDEO]

22-letni kierowca uciekał przed białostocką policją z prędkością 200 km/h. Pochodzący z Iraku mężczyzna przewoził sześcioro innych Irakijczyków, z czego dwójkę w bagażniku.

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Do zdarzenia doszło rano w niedzielę 17 października w okolicach Białegostoku. Straż Graniczna powiadomiła tamtejszych policjantów o kierowcy audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wulkan Cumbre Vieja na La PalmieWulkan na La Palmie wciąż niebezpieczny. Pojawił się nowy otwór [GALERIA]

Pościg rozpoczął się w miejscowości Grabówka. "Kierowca nie reagował na sygnały do zatrzymania i uciekał trasą generalską w kierunku Warszawy. Podczas ucieczki wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego. Jego zachowanie stwarzało zagrożenie dla innych uczestników ruchu" - czytamy w poniedziałkowym komunikacie KMP w Białymstoku.

Straż Graniczna (zdjęcie ilustracyjne)Podlasie. Pościg i zatrzymanie samochodu dostawczego. W środku 15 osób z Syrii

Policjanci opisali, że kierowca pędzący z prędkością 200 km/h "przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle w chwili, gdy na przejściu znajdowali się piesi". Patrol gonił audi przez kilkanaście kilometrów, po czym ścigany kierowca skręcił na parkingi przy ul. Andersa w Białystoku. "Kontynuując ucieczkę jechał chodnikami, a zaparkowane pojazdy omijał w ryzykowny sposób. Ostatecznie drogę ucieczki odcięli mu policjanci z białostockiej patrolówki" - zrelacjonowali funkcjonariusze.

Warszawa lat 90. była areną wojny gangów"Drzwi się otworzyły, ale auto nie zwolniło. Na drogę wypadły dwa ciała". Tak się zaczęła polska mafia [MAFIA PO POLSKU, odc. 1 i 2]

Podlaskie. 22-letni kierowca przewoził migrantów. Dwóch w bagażniku

Kierowcą audi okazał się 22-letni obywatel Iraku, który na stałe mieszka w Szwecji. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Nie jechał sam - w jego samochodzie podróżowało sześciu innych Irakijczyków, którzy nielegalnie przekroczyli polską granicę. Dwie osoby znajdowały się w bagażniku. Cała szóstka została przekazana pogranicznikom. W poniedziałek "policjanci ustalają zakres odpowiedzialności karnej 22-letniego zatrzymanego" - zakończono komunikat białostockiej KMP. Policjanci zamieścili też nagranie z pościgu, które dostępne jest poniżej:

Zobacz wideo Uciekał przed policją ulicami Białegostoku 200 km/h z ludźmi w bagażniku. Został zatrzymany
Więcej o: