Podlasie. Pościg i zatrzymanie samochodu dostawczego. W środku 15 osób z Syrii

Podlaska policja ścigała kierowcę samochodu dostawczego, który nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało, był to obywatel Gruzji, który przewoził 15 migrantów - przekazało RMF 24.

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Nie ma na to naszej zgody", "Błagam was, pomóżcie tym ludziom". Warszawski protest przeciwko sytuacji na granicy

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 18 października nad ranem w okolicach Białegostoku. Policjanci ruszyli w pościg za dostawczym citroenem, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej - poinformowało RMF 24. Kierowca uciekał ulicami Białegostoku, a później drogą krajową nr 7. Patrolowi udało się go zatrzymać dopiero 20 km dalej, w miejscowości Rzędziany. Jak się okazało, samochodem kierował Gruzin. W aucie dostawczym przewoził 15 migrantów. Najprawdopodobniej były to osoby pochodzące z Syrii.

Wulkan Cumbre Vieja na La PalmieWulkan na La Palmie wciąż niebezpieczny. Pojawił się nowy otwór [GALERIA]

Niedzielne zatrzymania busów z migrantami z Iraku

O podobnych zajściach informowaliśmy w niedzielę. Tego dnia Straż Graniczna powiadomiła o zatrzymaniu w pobliżu Radziwiłłowa (woj. mazowieckie, pow. żyrardowski) Ukraińca, który samochodem dostawczym znanej firmy kurierskiej przewoził 27 migrantów z Iraku.

W Siemiatyczach (woj. podlaskie) natomiast policjanci ścigali 31-letniego obywatela Albanii, który podobnie jak Gruzin, nie zatrzymał się do kontroli. Podczas ucieczki miał zderzyć się z nieoznakowanym radiowozem, a następnie próbował staranować inny policyjny samochód. Mężczyzna przewoził siedem osób z Iraku - sześciu mężczyzn i kobietę. Kierowca był trzeźwy.

Warszawa lat 90. była areną wojny gangów"Drzwi się otworzyły, ale auto nie zwolniło. Na drogę wypadły dwa ciała". Tak się zaczęła polska mafia [MAFIA PO POLSKU, odc. 1 i 2]

Straż Graniczna przekazała, że w niedzielę 17 października na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 542 próby jej nielegalnego przekroczenia. Zatrzymanych zostało czterech obywateli Iraku. Za pomocnictwo zatrzymano sześciu cudzoziemców: dwóch obywateli Ukrainy, a także obywateli Turcji, Niemiec, Iraku i Libanu.

Więcej o: