Radziwiłłów. Straż Graniczna zatrzymała kierowcę busa. Przewoził 27 osób z Iraku

Straż Graniczna informuje, że w niedzielę strażnicy z placówki w Mielniku zatrzymali mężczyznę, który przewoził 27 migrantów z Iraku. Grupa jechała autem, które należy do "znanej firmy kurierskiej".

Przeczytaj więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Radziwiłłów na Mazowszu. Strażnicy z placówki w Mielniku zatrzymali samochód dostawczy należący do popularnej firmy kurierskiej. W aucie znajdowało się 27 obywateli Iraku, którzy nielegalnie przekroczyli polską granicę

Zobacz wideo "Nie ma na to naszej zgody", "Błagam was, pomóżcie tym ludziom". Warszawski protest przeciwko sytuacji na granicy

Straż Graniczna zatrzymała busa z grupą 27 migrantów

Na fotografiach dołączonych do krótkiego wpisu SG widzimy ludzi stłoczonych w części bagażowej busa. Wśród nich, jak wynika z fotografii, jest przynajmniej jedna kobieta. 

Jak podaje RMF FM, w niedzielę w Siemiatyczach na Podlasiu doszło do zatrzymania 31-letniego obywatela Albanii, który przewoził samochodem siedmioro Irakijczyków. W trakcie ucieczki przez policją miał zderzyć się z nieoznakowanym radiowozem, a następnie próbował staranować inny policyjny samochód. Został zatrzymany na ul. Kościuszki w Siemiatyczach. Nikt nie został ranny.

Demonstracja 'Stop torturom na granicy'Marsz solidarności z uchodźcami. "Gdzie są dzieci z Michałowa?!"

W sobotę Straż Graniczna odnotowała 524 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano pięcioro migrantów, a pozostałe próby udaremniono. Wśród zatrzymanych jest czworo obywateli Iraku i obywatel Syrii. Za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy funkcjonariusze SG zatrzymali pięciu cudzoziemców - dwóch obywateli Syrii oraz obywatele Gruzji, Kazachstanu i Białorusi.

Więcej o: