Pogoda na dziś - poniedziałek 18 października. Duże zachmurzenie i przelotny deszcz

W weekend pogoda nas nie rozpieszczała, a w poniedziałek niewiele się zmieni. 18 października będzie zimnym i pochmurnym dniem. W niektórych regionach kraju należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu oraz porywistego wiatru.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

W poniedziałek 18 października nie należy spodziewać się wysokich temperatur i słońca. Przez cały dzień, we wszystkich regionach Polski będzie pochmurno.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Pogoda w poniedziałek 18 października. Najcieplej w województwie dolnośląskim

W poniedziałek 18 października najwyższą temperaturę wskażą termometry w województwie dolnośląskim. Będzie to tylko 13 stopni. Na jeden stopień mniej, czyli 12 stopni, mogą liczyć mieszkańcy Poznania i Zielonej Góry.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

11 stopni wskażą termometry w Gdańsku, Bydgoszczy, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie i Katowicach. Z kolei 10 stopni ciepła wskażą termometry w Kielcach, Warszawie i Łodzi. Najchłodniej tego dnia będzie na północy kraju - w Olsztynie, gdzie temperatura wyniesie około 9 stopni.

Gigantyczne dynie z Istoku na PodlasiuDynia gigant z podlasia. Z 605-kilogramowej "Barbary" zupy nie będzie

Prognoza pogody. W poniedziałek pochmurno i z opadami deszczu

Poniedziałek będzie dniem pochmurnym. Możliwe przejaśnienia synoptycy prognozują na wschodzie, południu i centrum Polski. Na południu kraju wystąpi również słaby wiatr. Na pozostałym obszarze wiatr będzie wiał umiarkowanie, z kierunków zachodnich. W górach mogą wystąpić mgły.

pogoda - zdjęcie ilustracyjnePogoda - kiedy zrobi się cieplej? Trzeba poczekać tylko kilka dni

Przelotne opady wystąpią niemal w całym kraju. Synoptycy nie prognozują jednak deszczu we Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie.  

Synoptycy zapowiadają, że w środę i czwartek się rozpogodzi. Od środy na termometrach zobaczymy nawet do 20 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie kraju, ale w pozostałych regionach również należy spodziewać się wyższych temperatur. Pod koniec tygodnia znów pogorszenie pogody.

Więcej o: