Warszawa. Zwłoki na balkonie akademika AWF. Nowe informacje ws. śmierci studentki z Portugalii

W czwartek 14 października na jednym z balkonów akademika warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego odnalezione zostało ciało 20-letniej studentki z Portugalii. Młoda kobieta zginęła, kiedy próbowała dostać się do budynku akademika uczelni przy ul. Marymonckiej. Prawdopodobnie była pod wpływem alkoholu.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

Pracownik uczelni na jednym z balkonów akademika warszawskiej uczelni AWF znalazł ciało młodej kobiety. Mężczyzna natychmiast powiadomił policję. Na miejscu pojawili się również ratownicy medyczni, którzy stwierdzili zgon 20-latki.

Zobacz wideo

Warszawa. Policja ujawnia nowe fakty ws. śmierci 20-latki z Portugalii

Według ustaleń policji, Portugalka była studentką Politechniki Warszawskiej, która uczyła się w ramach programu dla cudzoziemców Erasmus. W tę niefortunną noc, ze środy na czwartek, miała próbować dostać się na imprezę, która odbywała się w akademiku. Nie została jednak wpuszczona przez portiera, więc postanowiła, że dostanie się do akademika przez balkon.

Jak poinformowała policja, studentka była pod wpływem alkoholu. - Musiała się nieszczęśliwie poślizgnąć, bo głowa utknęła jej między barierkami - mówili studenci AWF w rozmowie z "Super Expressem". Rzeczniczka uczelni Akademii Wychowania Fizycznego odmówiła gazecie komentarza w tej sprawie.

William Shatner w stroju Kapitana Jamesa T. Kirka do filmu 'Star Trek V', 1988 r.Kapitan Kirk wrócił w kosmos, tym razem naprawdę. William Shatner pobił rekord

Śmierć 20-letniej studentki z Portugalii. Nowe ustalenia

W czwartek 14 października przed godziną 8, jeden z pracowników Akademii Wychowania Fizycznego odnalazł ciało młodej kobiety. Zwłoki znajdowały się na balkonie budynku nr 21, należącego do żeńskiego domu studenckiego przy ul. Marymonckiej. Na miejsce natychmiast wezwano policję i karetkę pogotowia.

- Służby podjęły próbę reanimacji, ale niestety bezskuteczną. Lekarz orzekł zgon. Teraz trwają czynności pod nadzorem prokuratury. Ustalamy przebieg, okoliczności oraz świadków i przeprowadzamy oględziny - powiedziała wówczas w rozmowie z portalem Warszawa Nasze Miasto podinsp. Elwira Kozłowska, rzeczniczka Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Poronin. Na policyjnej imprezie doszło do gwałtu? Ktoś zadwonił na 112

Więcej o: