Pogoda na weekend 16-17 października. Pochmurnie z większymi przejaśnieniami, maks. 13 stopni

Sobota i niedziela będą przeważnie pochmurne, ale możemy oczekiwać okresowych przejaśnień. Meteorolodzy zapowiadają lokalnie słabe opady deszczu, zwłaszcza w regionach północnych. Temperatura w dzień nie przekroczy 13 stopni.

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Boję się, że jak skoszą kukurydzę, to tam będą martwi ludzie". Nasz reportaż z pogranicza

Pogoda na sobotę 16 października. Sporo chmur i lokalne opady na północy, na południu pogodniej

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków IMGW, w sobotę 16 października od zachodu zacznie rozbudowywać się wyż znad Europy Zachodniej. Z tego kierunku napływać będzie do nas chłodne powietrze polarne morskie. Rano na południu kraju spodziewane są lokalne mgły ograniczające widzialność do 400 m.

Październikowe powodzie w GrecjiGrecja. Ballos uderzył. Zniszczenia po burzach i ulewach [ZDJĘCIA]

Sobota będzie pochmurna przeważnie na północy Polski, gdzie mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Na południu zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura w ciągu dnia wyniesie 8 stopni Celsjusza w Zakopanem, 9 w Suwałkach, 10 w Olsztynie i Łodzi, 11 w Gdańsku, Szczecinie, Białymstoku, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Toruniu, Bydgoszczy, Warszawie, Lublinie i Kielcach oraz 12 w Rzeszowie, Krakowie, Wrocławiu, Opolu, Katowicach i Koszalinie. Powieje wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

ZUS (zdjęcie ilustracyjne)Ponowne przeliczenie emerytury po 65. roku życia. Dla kogo? Wielu emerytów spotyka się z odmową

Pogoda na niedzielę 17 października. Duże zachmurzenie, pogodnie na południowym wschodzie

Meteorolodzy zapowiadają, że w niedzielę 17 października Polska znajdzie się pod wpływem wyżu płynącego z centralnej części Europy. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim. Przewidywane jest duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami i rozpogodzenia na południowym wschodzie kraju. Rano w woj. małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na północy kraju może pojawić się przelotny deszcz.

Zegarek (zdjęcie ilustracyjne)Zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy przestawimy wskazówki zegarków?

Termometry wskażą w dzień od 7 stopni w Zakopanem, przez 10 w Kielcach, 11 w Lublinie, Rzeszowie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Szczecinie, Koszalinie, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Suwałkach i Białymstoku, 12 w Olsztynie, Toruniu, Bydgoszczy, Warszawie, Zielonej Górze i Wrocławiu, do 13 w Opolu. Spodziewany jest słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

Więcej o: