Katarzyna Zdanowicz odeszła z TVN24. Jakie są najbliższe plany dziennikarki?

Katarzyna Zdanowicz po 9 latach odeszła ze stacji TVN24. W zeszłym miesiącu ukazała się pierwsza książka dziennikarki "Zawsze mówi, że wróci", o partnerkach polskich himalaistów. Swoich najbliższych planów Zdanowicz jeszcze nie zdradza, ale nie wykluczone, że będą miały związek z kolejnymi książkami.

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Boję się, że jak skoszą kukurydzę, to tam będą martwi ludzie". Nasz reportaż z pogranicza

- Zakończyłam pracę w TVN24 - przekazała Katarzyna Zdanowicz w rozmowie z branżowym serwisem Press.pl. Dziennikarka zaznaczyła, że odejście było jej decyzją. - Nie mam jeszcze żadnych sprecyzowanych planów, gdy będę je miała, na pewno szybko zostaniecie państwo o tym poinformowani - przekazała Plejadzie. Zdanowicz dodała, że po odejściu z telewizji TVN24 chce skupić się na swojej rodzinie i rozwoju. - To jest czas dla rodziny i ustalenia sobie priorytetów. To też czas na rozwój osobisty, złapanie pewnej równowagi - skomentowała.

Październikowe powodzie w GrecjiGrecja. Ballos uderzył. Zniszczenia po burzach i ulewach [ZDJĘCIA]

Katarzyna Zdanowicz napisała książkę o partnerkach polskich himalaistów

Na początku kariery dziennikarskiej Katarzyna Zdanowicz pracowała w lokalnej telewizji w Solcu Kujawskim, a później w lokalnych redakcjach "Gazety Wyborczej" - najpierw w Bydgoszczy, potem w Toruniu. W 2007 r. dziennikarka przeniosła się do Warszawy. Została producentką "Wydarzeń" w Polsacie, prowadziła też programy w Polsat News. Ze stacją była związana od 2008 do 2012 r., kiedy to trafiła do TVN24. Początkowo prowadziła tam głównie serwisy informacyjne w paśmie "Dzień na żywo", a w 2014 r. rozpoczęła prowadzenie programu "Polska i Świat" - przypomniały Wirtualne Media.

Moskwa. Zamaskowani mężczyźni przerwali pokaz filmu Agnieszki HollandMoskwa. Zamaskowani mężczyźni przerwali pokaz filmu Agnieszki Holland

We wrześniu 2021 r. ukazała się jej pierwsza książka zatytułowana "Zawsze mówi, że wróci". Katarzyna Zdanowicz przedstawiła w niej historie dziewięciu kobiet - żon i partnerek polskich himalaistów, m.in. Krzysztofa Wielickiego, Artura Hajzera, Tomasza Mackiewicza i Wojciecha Kurtyki.

Czy dziennikarka planuje napisać kolejne książki? - Nie mówię "nie". Obecnie jestem na etapie spotkań autorskich z osobami zainteresowanymi książką "Zawsze mówi, że wróci". Być może później będzie czas na to, aby pomyśleć o czymś nowym - stwierdziła w rozmowie z Plejadą.

 

'Squid Game'Squid Game - sezon 2. Kiedy nowe odcinki? Czy sukces zmotywuje reżysera?

Więcej o: