Moskwa. Wtargnęli na pokaz filmu Agnieszki Holland. Jest reakcja polskiego MSZ

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zareagowało na czwartkowe wtargnięcie kilkudziesięciu zamaskowanych osób na pokaz filmu Agnieszki Holland w Moskwie. Mężczyźni zastraszali widzów i ich obrażali.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Boję się, że jak zaczną kosić kukurydzę, znajdzie się mnóstwo martwych migrantów". Reportaż z granicy

"Po wtargnięciu na pokaz filmu 'Obywatel Jones' Agnieszki Holland organizowany przez Instytut Polski w Moskwie w siedzibie stowarzyszenia 'Memoriał' pozostajemy w kontakcie z organizatorami i monitorujemy sprawę" - poinformował za pomocą Twittera Łukasz Jasina, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Moskwa. Zamaskowani mężczyźni przerwali pokaz filmu Agnieszki HollandMoskwa. Zamaskowani mężczyźni przerwali pokaz filmu Agnieszki Holland

Zamaskowani mężczyźni zakłócili pokaz

W czwartek w moskiewskiej siedzibie stowarzyszenia "Memoriał" odbywał się pokaz filmu "Obywatel Jones" Agnieszki Holland o brytyjskim reporterze, który opisał Wielki Głód na Ukrainie. W pewnym momencie do sali wtargnęła grupa kilkudziesięciu zamaskowanych mężczyzn. Krzyczeli do zgromadzonych: "wynocha z Rosji", "swołocze" i "faszyści". Podkreślali, że w Rosji nie ma miejsca dla "zagranicznych agentów".

Świadkowie zajścia opowiadają, że napastnicy wbiegli do sali projekcyjnej i krzyknęli do zgromadzonych, aby położyli się na podłodze. Policja nie zatrzymała mężczyzn.

To nie pierwszy przypadek w Rosji, gdy zamaskowani chuligani próbowali przerwać prezentację wystaw, książek czy filmów poświęconych stalinowskim zbrodniom.

Liban. Żałoba narodowa po zamieszkach w BejrucieLiban. Żałoba narodowa po zamieszkach w Bejrucie. Co najmniej 6 ofiar

Więcej o: