Jelenia Góra. Mężczyzna wtargnął do restauracji i podpalił pracownika lokalu

41-letni mężczyzna rzucił w pracownika restauracji w Jeleniej Górze koktajlem Mołotowa, po czym strzelił w stronę innej osoby z obsługi lokalu z przedmiotu przypominającego broń pneumatyczną. Przed oddaniem strzału do siebie samego powstrzymali go pracownicy restauracji.

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Autokar stanął w płomieniach w centrum Tomaszowa Lubelskiego. Podróżowało nim 31 osób

Mężczyzna wtargnął na zaplecze restauracji w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie), by rozprawić się z obsługą lokalu w środę (13 października). Jakie były motywy jego działania - jeszcze nie wiadomo. 

Jelenia Góra. Podpalił koktajlem Mołotowa jednego mężczyznę, strzelał do drugiego

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w środę, w jednej z restauracji w Jeleniej Górze. Po godz. 20 na zaplecze lokalu wszedł 41-letni mężczyzna i rzucił koktajlem Mołotowa w jednego z pracowników. Odzież na pracowniku zaczęła palić. Inne przedmioty znajdujące się na zapleczu zajęły się ogniem.

Wówczas napastnik strzelił z przedmiotu przypominającego broń pneumatyczną w stronę innego pracownika, po czym wymierzył ją w siebie - informuje podkom. Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji. Niebezpiecznego mężczyznę zdołali obezwładnić pracownicy restauracji. 

Butla do nurkowania / zdjęcie ilustracyjnePoszukiwania nurków w zalanej kopalni wznowione. Najpierw rekonesans

Jelenia Góra. Napastnik z restauracji był nietrzeźwy. W wyniku ataku nikt poważnie nie ucierpiał

Podczas tego zdarzenia w lokalu przebywało kilkanaście osób. Jak podaje Wojciech Jabłoński, nikt z poszkodowanych nie odniósł poważnych obrażeń. 41-latkowi przeprowadzono badania na obecność alkoholu. Wykazały, że miał około 0,5 promila.

Pies wystawiony na parapetLubin. Wystawił psa na parapet na dziewiątym piętrze i zamknął okno. Został za to skazany

Mężczyzna będzie miał postawiony zarzut o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia pożarowego oraz uszkodzenie ciała. Grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: