Nauka zdalna w szkołach. W województwie zachodniopomorskim dotyczy blisko 2,5 tys. uczniów

Blisko 2,5 tys. uczniów z województwa zachodniopomorskiego uczy się w trybie zdalnym. Po miesiącu od rozpoczęcia roku szkolnego co czwarta szkoła w Szczecinie zmuszona była do przejścia na ten tryb. Z nauki stacjonarnej wyłączane są jednak tylko pojedyncze klasy, a pozostałe wciąż uczą się normalnie.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że we wtorek 12 października w trybie stacjonarnym w Polsce pracowało 99,8 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 97,8 proc. szkół podstawowych i 98,1 proc. ponadpodstawowych.

Zobacz wideo Skąd się bierze patodeweloperka? Narkun: Deweloperzy wykorzystują to, co daje im prawo

Koronawirus w województwie zachodniopomorskim. Kolejne klasy przechodzą na nauczanie zdalne

Sytuacja w województwie zachodniopomorskim ulega pogorszeniu. Z dnia na dzień kolejne klasy przechodzą na zdalne nauczanie. Jak poinformowało "Gazetę Wyborczą" Kuratorium Oświaty w Szczecinie, w całym regionie "częściowe zawieszenie zajęć obowiązuje w 34 szkołach podstawowych i 20 szkołach ponadpodstawowych". Częściowe zawieszenie oznacza, że w placówkach takich pojedyncze oddziały lub klasy przeszły na nauczanie hybrydowe

Manifestacje 'My zostajeMY'. Tak protestują PolacyManifestacje "My zostajeMY". Tak protestują Polacy [GALERIA]

"Jeśli przełożymy to na liczbę uczniów, to zmienioną organizację nauki ma 1666 uczniów w szkołach podstawowych i 821 uczniów ze szkół ponadpodstawowych" - wyjaśnia "Gazecie Wyborczej" kuratorium. Z  danych wynika zatem, że na nauczaniu zdalnym przebywa obecnie 2487 uczniów.

Szczepionka przeciw COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)Koronawirus niebezpieczny dla niezaszczepionych kobiet w ciąży - nowe dane

Ministerstwo Edukacji i Nauki publikuje dane. Jak funkcjonują placówki oświatowe w kraju?

13 października Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało na Twitterze dane dotyczące funkcjonowania szkół i przedszkoli w Polsce. Wynika z nich, że we wtorek w trybie stacjonarnym pracowały 15 402 placówki wychowania przedszkolnego. Cztery z nich pracowało w trybie zdalnym, a 42 w trybie mieszanym.

Z kolei 14 070 szkół podstawowych, czyli 97,8 proc. wszystkich i 7 661 ponadpodstawowych, czyli 98,1 proc pracowało stacjonarnie. Zdalnie pracowało 10 szkół podstawowych i pięć ponadpodstawowych. W trybie mieszanym pracowało zaś 308 szkół podstawowych i 146 ponadpodstawowych.

W Polsce w ciągu minionej doby odnotowano  2 640 nowych zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło sześć osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 34 osoby. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 763 pacjentów. Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w województwie lubelskim - 620 przypadków, a najmniej w województwie opolskim - 36 przypadków.

Więcej o: