Pogoda na dziś - 14 października. Maksymalnie 10 stopni Celsjusza. Lokalnie spadnie deszcz

W czwartek 14 października w Polsce utrzyma się chłodna aura - maksymalna temperatura powietrza nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Z prognoz wynika, że lokalnie spadną przelotne opady deszczu. Niebawem może nas czekać jednak niewielkie ocieplenie.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

W czwartek Polska pozostanie w zasięgu chłodnych mas powietrza. Stopniowo rozbudowywać się będzie jednak klin wyżowy, a to oznacza, że w niektórych regionach możemy liczyć na małe rozpogodzenie. 

Zobacz wideo Prof. Lidia Morawska: Zanieczyszczenie powietrza jednym z największych zagrożeń dla ludzkości

Pogoda na czwartek 14 października. Temperatura

Czwartek 14 października w całej Polsce zapowiada się chłodno. Maksymalna temperatura powietrza będzie wahała się od 8 do 10 stopni Celsjusza.

Najchłodniej w Szczecinie i Koszalinie, gdzie na termometrach pojawi się nie więcej niż 8 stopni Celsjusza. W Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Bydgoszczy, Toruniu, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie, Warszawie, Białymstoku, Suwałkach i Olsztynie - maksymalnie 9 stopni Celsjusza. Najcieplej w Gdańsku, Lublinie, Opolu i Wrocławiu - tam wskaźniki na termometrach dobiją do 10 stopni Celsjusza.

Temperatura powietrza w Polsce w czwartek 14 październikaTemperatura powietrza w Polsce w czwartek 14 października Fot. Gazeta.pl

Zamieć śnieżna w górach (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Tegoroczna zima może przynieść siarczysty mróz i śnieżyce

W większości kraju chmury będą utrzymywać się przez cały dzień. Jedynie w centrum pojawią się większe przejaśnienia. Jak podaje portal fanipogody.pl, od czwartku do Polski napływać będzie cieplejsze powietrze. W związku z tym w najbliższych dniach temperatura zarówno w dzień, jak i w nocy powinna nieco wzrosnąć. 

Pożar Alisal w Kalifornii rozprzestrzenia się - zobacz zdjęcia z pożarów w USA.

Pogoda na dziś - czwartek 14 października. Lokalnie przelotne opady deszczu 

Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w czwartek lokalnie mogą spaść przelotne opady deszczu, głównie we wschodniej części Polski. Wiatr powieje z natężeniem umiarkowanym. Jakość powietrza w całym kraju będzie dobra. 

Śnieg w Tatrach (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. W Tatrach spadł śnieg. Pobielone dachy i trawniki w Zakopanem

W przeważającej części Polski pogoda nie powinna istotnie wpływać na organizm człowieka. Na wschodzie warunki biometeorologiczne będą obojętne, w ciągu dnia przejściowo poprawią się do korzystnych. Na zachodzie natomiast, razem z przesuwającą się zatoką niżu z ciepłym frontem atmosferycznym, obojętna biotropia zmieni się w niekorzystną - podaje biometeo.imgw.pl

Więcej o: