Pogoda. W Tatrach spadł śnieg. Pobielone dachy domów w Zakopanem, na szlakach oblodzenia

W Zakopanem spadł śnieg, a w ciągu najbliższej doby pokrywa śnieżna w Tatrach może wzrosnąć o 5 cm. Na Podhalu będzie zimno - termometry wskażą tylko do 4 stopni Celsjusza. W górach mogą wystąpić także zawieje i zamiecie śnieżne.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

O tym, że w Zakopanem spadł śnieg, pisze m.in. RMF FM. Z doniesień portalu wynika, że opady były do tej pory słabe - śnieg pobielił dachy i trawniki, jednak z cieplejszych od nich drogach i chodnikach zdążył już się roztopić. Opady nie utrudniają jazdy samochodem, jednak nawierzchnia jest mokra, dlatego należy zachować ostrożność.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia z gór. Wynika z nich, że śnieg spadł nie tylko w Tatrach, ale i w Karkonoszach. 

Śnieg w Tatrach. TPN ostrzega: Na szlakach jest mokro i ślisko

Tatrzański Park Narodowy informuje, że warunki w górach są niekorzystne dla uprawiania turystyki. "Na szlakach jest w wielu miejscach mokro i ślisko, a na odcinkach leśnych błotniście. W wyższych partiach Tatr pojawiła się kilkucentymetrowa warstwa świeżego śniegu oraz występują oblodzenia, zwłaszcza w miejscach zacienionych po stronie północnej oraz w godzinach porannych. Dodatkowym utrudnieniem w partiach graniowych jest niski pułap chmur, który ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń" - czytamy w komunikacie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje dalsze opady śniegu w górach i deszczu ze śniegiem na Podhalu. W Tatrach prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm, a także porywy wiatru osiągające prędkość do 65 km/h, który może wywołać zawieje i zamiecie śnieżne. Na Podhalu w środę 13 października termometry wskażą do 4 stopni Celsjusza. 

Posiedzenie Komisji KulturySuski przyniósł na komisję swoje poprawki do uchwały ws. KOR. Opozycja wyszła

Więcej o: