Pogoda na dziś - 13 października. Opady deszczu i zachmurzenie. Gdzie będzie najchłodniej?

W środę 13 października z pewnością nie powinniśmy spodziewać się słonecznej i ciepłej pogody - jaka panowała jeszcze nie tak dawno, na początku miesiąca. Nad Polskę nadciągnął chłodny front atmosferyczny, który pożegnał letnią pogodę. Pogodowa zaczęła się jesień bliższa tej, zwiastującej zimę, niż kończącej lato.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

W środę temperatura w kraju nie przekroczy 13 stopni. W wielu miejscowościach pojawią się opady deszczu, a mieszkańcy południowego zachodu mogą spodziewać się nawet opadów śniegu.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Pogoda w środę. Najwięcej deszczu spadnie w południowej części Polski

W środę 13 października opady deszczu będą gościły niestety w większości miejsc w kraju. Będą to jednak zdecydowanie opady przejściowe, a nie długotrwałe ulewy. Najwięcej deszczu spadnie na południu i południowym wschodzie, a zwłaszcza w Kielcach, Krakowie oraz Rzeszowie. Tam również zachmurzenie tego dnia będzie największe.

Nieco wyżej - w centralnej części kraju, a także na północy, pogoda w ten dzień może wyglądać troszkę lepiej. Zza chmur w wielu miejscowościach wyjdzie słońce. Opadów deszczu mogą uniknąć okolice miast takich jak: Szczecin, Gorzów Wielkopolski, a także Suwałki czy Biała Podlaska.

DLOPL Do Polski nadciąga zima. W przyszłym tygodniu fala chłodu, przymrozki i śnieg

Pogoda w środę 13 października. Najcieplej w województwie zachodniopomorskim oraz lubuskim

W środę najwyższą temperaturę termometry pokażą w województwie zachodniopomorskim - tam będzie do 13 stopni. Odrobinę chłodniej będzie w Gorzowie Wielkopolskim - 12 stopni, a w Poznaniu już tylko 11 stopni. Termometry na północy kraju pokażą: w Gdańsku 10 stopni, na Helu 11 stopni, w Kołobrzegu 12 stopni. W centralnej części kraju średnia temperatura będzie wynosiła około 11 stopni. W Łodzi 10 stopni, a w Warszawie i w Kaliszu będzie do 11 stopni.

prognoza pogodyprognoza pogody Gazeta.pl

Najchłodniej zdecydowanie będzie w południowej i południowo-zachodniej Polsce. W Karkonoszach na Śnieżce prognozowane są -3 stopnie i opady śniegu, natomiast w Zakopanem będzie do maksymalnie 3 stopni. Odrobinę więcej zapowiadają synoptycy w: Krakowie (6 stopni), w Katowicach (7 stopni), we Wrocławiu i Opolu (10 stopni). W województwie podkarpackim będzie 6 stopni, natomiast w lubelskim o kilka stopni cieplej, bo do 10 stopni.

Zamieć śnieżna w górach (zdjęcie ilustracyjne) Pogoda. Tegoroczna zima może przynieść siarczysty mróz i śnieżyce

Od czwartku 14 października opady deszczu ustaną, a temperatura utrzyma się na tym samym poziomie.

Więcej o: