Lubin. Samochód potrącił 74-letniego rowerzystę. Policja publikuje nagranie ku przestrodze [WIDEO]

W miejscowości Lubin doszło do potrącenia 74-letniego rowerzysty. Kierujący osobówką nie ustąpił poszkodowanemu pierwszeństwa na przejeździe rowerowym. Starszy mężczyzna zderzył się z bokiem samochodu i upadając uderzył głową w krawężnik.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Na miejsce wypadku zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Potrącony mężczyzna doznał poważnego urazu głowy. Sprawą zajmuje się lubińska policja.

Dolny Śląsk. Kierowca osobówki potrącił 74-letniego rowerzystę

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Lubinie (województwo dolnośląskie), do potrącenia rowerzysty doszło na przejeździe rowerowym przy ul. Armii Krajowej w piątek 8 października. Poruszający się jednośladem 74-letni mężczyzna wjechał na przejście drogowe w miejscu przeznaczonym dla rowerzystów i chciał dostać się na drugą stronę ulicy. W wyniku zderzenia z samochodem osobowym doznał poważnych obrażeń głowy.

Zobacz wideo Lubin. 74-latek potrącony na przejeździe rowerowym. Doznał poważnych obrażeń głowy

Na nagraniu widać, jak mężczyzna odbija się od bocznej części pojazdu, a następnie spada z roweru i uderza głową w krawężnik. Na miejsce zdarzenia przyjechało pogotowie ratunkowe, które zabrało potrąconego 74-latka do szpitala. Policja natomiast udostępniła nagranie ku przestrodze.  

Julia PrzyłębskaWyrok TK ws. prawa unijnego opublikowano w Dzienniku Ustaw

Policja publikuje nagranie ku przestrodze

- Rowerzysta został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Kierujący 29-letni mieszkaniec Lubina, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej komendy, którzy będą teraz szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia - informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

BILD/YT ScreenshotNiemcy. 8-latka oddaliła się w górach od rodziców. Przepadła bez śladu

Policja apeluje również o zachowanie ostrożności, zwłaszcza przy przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów. Przypomina, że są to "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Oznacza to, że w przypadku zderzenia są zdecydowanie bardziej narażeni na obrażenia czy utratę życia, od osób poruszających się samochodami.

Więcej o: