Małopolska: pijany 24-latek prowadził auto z piwem w ręku. Mało? Transmitował swoją jazdę w sieci

Policjanci z Kalwarii Zebrzydowskiej (woj. małopolskie) zatrzymali 24-latka, który w sobotę prowadził auto po pijanemu. Mężczyzna relacjonował swoja podróż na żywo w mediach społecznościowych. Sprawę zgłosił funkcjonariuszom jeden z widzów.

Więcej treści na Gazeta.pl >>>

Dwa lata więzienia grożą 24-latkowi, który 9 października pod wpływem alkoholu prowadził bmw w rejonie Przytkowic w gminie Kalwaria Zebrzydowska. Sprawa wyszła na jaw, gdy lokalna policja otrzymała zgłoszenie telefoniczne. Rozmówca twierdził, że w mediach społecznościowych "pewien mężczyzna relacjonuje na żywo swoją jazdę samochodem, w której trakcie pije alkohol".

Przytkowice. 24-latek prowadził auto po pijanemu

Transmisję zaczęli śledzić również policjanci. Jak czytamy w policyjnym komunikacie, "w pewnym momencie funkcjonariusze rozpoznali zabudowania, które ukazały się za szybą pojazdu".

Policyjna kontrola (zdjęcie ilustracyjne).Polska bezradna w walce z kierowcami "pod wpływem". Alarmujące dane NIK

Na miejscu okazało się, że 24-latek z powiatu wadowickiego miał w wydychanym powietrzu ponad 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna stanie przed sądem.

"Policjanci stale apelują do kierowców o rozwagę. Wszyscy wiedzą, jakim zagrożeniem są nietrzeźwi kierujący. Szkoda, że nie wszyscy z tej wiedzy korzystają w praktyce" - komentują funkcjonariusze.

Zobacz wideo Zobacz także: 64-latek miał prawie 3 promile alkoholu we krwi. "Zjechał z ronda własnym "zjazdem’"
Więcej o: