A4. Auto osobowe uderzyło w cysternę, a cysterna w ekran akustyczny. Utrudnienia w ruchu

Czarna Sędziszowska (woj. podkarpackie). We wtorek nad ranem na autostradzie A4 doszło do zderzenia osobowego audi z ciężarówką przewożącą płyn AdBlue. Kierowca cysterny trafił do szpitala.

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Lubin. 74-latek potrącony na przejeździe rowerowym. Doznał poważnych obrażeń głowy

Wypadek zdarzył się we wtorek ok. godz. 4:10 rano na autostradzie A4 w miejscowości Czarna Sędziszowska (woj. podkarpackie, pow. ropczycko-sędziszowski) - poinformowała podkarpacka policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierowca audi nie zachował bezpiecznej odległości od jadącej przed nim ciężarówki i uderzył w jej tył.

W wyniku zderzenia 59-letni kierowca ciężarówki uderzył w ekrany akustyczne. Cysterną przewoził AdBlue, czyli płyn stosowany w silnikach diesla, który neutralizuje szkodliwe dla środowiska substancje. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Protest po wyroku TK Polska ma szanse na unijne fundusze? Tylko wyborcy PiS są optymistami

Autostrada A4. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godz. 11 

Zdarzenie spowodowało poważne utrudnienia. Najpierw zablokowane zostały oba pasy ruchu w kierunku Rzeszowa, później Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała, że zablokowany został prawy pas. Kierowcy przekierowywani byli na objazd drogą krajową nr 94.

GDDKiA informowała początkowo, że trasa Węzeł Dębica Wschód - Węzeł Sędziszów - Węzeł Rzeszów Zachód będzie ponownie przejezdna od godz. 9. Komunikat zaktualizowano: utrudnienia mają potrwać do godz. 11. Status komunikatu można śledzić tutaj.

Tomasz Siemoniak w Porannej Rozmowie Gazeta.pl PiS wyprowadzi nas z UE? Siemoniak: Jak partia mówi, to znaczy, że "mówi"

Więcej o: