O. Krzysztof Pietruszkiewicz nie żyje. Kapłan jezuickiej zasłabł w trakcie mszy

W wieku 43 lat zmarł ojciec Krzysztof Pietruszkiewicz - wikary i katecheta z jezuickiej parafii w Bytomiu. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę 16 października, w dzień, kiedy złożyć uroczystą profesję wieczystą.
Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

"Gość Gliwicki" poinformował o śmierci ojca Krzysztofa Pietruszkiewicza z jezuickiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu. Wikary odprawiał mszę podczas spotkania wspólnoty Mocni w Duchu w Łodzi, gdy zasłabł. Stamtąd został przewieziony do szpitala, jednak zmarł.

Manifestacje 'My zostajeMY'. Tak protestują PolacyManifestacje "My zostajeMY". Tak protestują Polacy [GALERIA]

Zmarł ojciec Krzysztof Pietruszkiewicz. Duchowny miał 43 lata

Jak czytamy, duchowny w łódzkim szpitalu przeszedł skomplikowaną operację układu krążenia. Niestety jego życia nie udało się uratować, kilka dni później zmarł. Miał zaledwie 43 lata. 16 października w Bytomiu miał złożyć uroczystą profesję wieczystą, czyli śluby zakonne, podczas których osoba je składająca ślubuje żyć w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie do końca swoich dni.

Msza pogrzebowa została wyznaczona właśnie na 16 października na godz. 15:30. Odbędzie się w jezuickim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu przy ul. Pułaskiego 9, natomiast pochówek nastąpi na cmentarzu Mater Dolorosa.

Wiza Donikąd#WizaDonikąd. Reporterzy w siedmiu krajach przybliżą drogę migrantów

Bytom. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa żegna ojca Pietruszkiewicza

Ojciec Krzysztof Pietruszkiewicz pochodził z Głogowa. W sierpniu 1998 roku wstąpił do Towarzystwa Jezusowego, natomiast 11 lat później przyjął święcenia kapłańskie. W latach 2010-2014 posługiwał w Czechowicach-Dziedzicach, następnie między rokiem 2014 a 2019 w Nowym Sączu, aż w końcu od roku 2020 w Bytomiu. Był wikarym i szkolnym katechetą.

"Zapamiętaliśmy Go jako gorliwego kapłana i duszpasterza, znakomitego współpracownika i cenionego kierownika duchowego oraz serdecznego i pełnego pogody ducha współbrata" - napisała wspólnota jezuitów wraz z rodziną zmarłego w pożegnalnym wpisie na Facebooku bytomskiej parafii.

Więcej o: