Pogoda na dziś - wtorek 12 października. Ochłodzenie i niskie temperatury. Pojawi się śnieg

Wraz z początkiem tygodnia pogoda diametralnie się zmieni. Będziemy musieli pożegnać się ze słońcem i ciepłym wiatrem, a przygotować na powitanie zimy. Wyż znad wschodniej Europy, za sprawą którego w ostatnich dniach cieszyliśmy się słoneczną pogodą, ustąpi miejsca zatoce z chłodnym frontem atmosferycznym. Nieco cieplej będzie pod koniec tygodnia, nie należy jednak spodziewać się powrotu wysokich temperatur.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda we wtorek 12 października nie będzie nas rozpieszczać. W całej Polsce będzie pochmurno i deszczowo. W niektórych regionach kraju należy również spodziewać się opadów śniegu.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Pogoda we wtorek 12 października. Najcieplej w województwie zachodniopomorskim

Najwyższą temperaturę w kraju, czyli 12 stopni, wskażą termometry w województwie zachodniopomorskim. O jeden stopień mniej synoptycy prognozują w Gdańsku, Olsztynie, Zielonej Górze, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Kielcach, Rzeszowie i Lublinie.

Najniższe temperatury, czyli 10 stopni w ciągu dnia, wskażą termometry w Bydgoszczy, Poznaniu i Białymstoku.

Prognoza pogodyPrognoza pogody Fot. Gazeta.pl

Pogoda we wtorek. Silniejszy wiatr i opady śniegu

Synoptycy IMGW zapowiadają, że we wtorek do Polski napłynie powietrze pochodzenia arktycznego morskiego. Zmienne zachmurzenie i przelotne opady deszczu możliwe będą tego dnia występowały już w całym kraju. Synoptycy zastrzegają jednak, że najbardziej spodziewają się go na Pomorzu i wybrzeżu. Nie wykluczają również, że właśnie w tamtych regionach pojawią się burze.

Wiatr, wiejący z zachodu, będzie umiarkowany, ale miejscami też porywisty. Wysoko w górach i na wybrzeżu porywy wiatru sięgać mogą nawet do 65 km/h.

Najmniejsza szansa na opady jest na wschodzie kraju, jednak w obszarach podgórskich należy spodziewać się już nawet deszczu ze śniegiem. Jak prognozują synoptycy, wysoko w górach pojawią się opady śniegu.

Prognoza na weekend jest niepewna - podaje IMGW. Synoptycy spodziewają się jednak, że do Polski napłynie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie. Nie sprawi ono jednak, że temperatura diametralnie wzrośnie. Możemy spodziewać się około 1-2 stopni więcej.

Więcej o: