Wanda Traczyk-Stawska do Bąkiewicza: Milcz, głupi chłopie, chamie skończony! Europa to moja matka

W niedzielę odbył się protest w związku z niedawnym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Jedną z osób, które przemawiały na placu Zamkowym w Warszawie, była Wanda Traczyk-Stawska. Uczestniczka Powstania Warszawskiego odpowiedziała zagłuszającemu protest Robertowi Bąkiewiczowi.

Wanda Traczyk-Stawska była jedną z osób, które uczestniczyły w niedzielnej manifestacji na placu Zamkowym w Warszawie. Uczestniczka powstania warszawskiego, żołnierka Armii Krajowej i członkini Szarych Szeregów podczas swojego przemówienia odpowiedziała zagłuszającemu ją Robertowi Bąkiewiczowi.

Zobacz wideo Wanda Traczyk-Stawska do Bąkiewicza: Milcz, głupi chłopie, chamie skończony! Europa to moja matka

Wanda Traczyk-Stawska na manifestacji: To jest nasza Europa i nikt nas z niej nie wyprowadzi

- Kochani, my byliśmy w Europie zawsze i nikt nas z niej nie wyprowadzi, bo my tu rodziliśmy się od początku. Tu są nasze korzenie. A my mamy w haśle, jak pamiętacie, "za naszą wolność i waszą". I to jest nasza Europa i nikt nas z niej nie wyprowadzi - podkreślała Traczyk-Stawska w swojej wypowiedzi. 

Równocześnie z protestem osób opowiadających się za pozostaniem Polski w Unii Europejskiej na placu Zamkowym przemawiają narodowcy, którzy próbują zagłuszyć drugą stronę. 

Prounijne manifestacje w całym kraju. Prounijne manifestacje w całym kraju. "Musimy ratować Polskę, nikt tego za nas nie zrobi" [NA ŻYWO]

"My zostajeMY". Traczyk-Stawska odpowiada Robertowi Bąkiewiczowi

- Chcemy Polski polskiej, a Tusk Polski europejskiej. To sprzeczność! Prowadzą was wszystkich w przepaść - mówił podczas kontrmanifestacji lider stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" Robert Bąkiewicz, jak cytuje Interia. Powstanka postanowiła mu odpowiedzieć.

Milcz, głupi chłopie. Milcz, chamie skończony, bo ja jestem żołnierzem, który pamięta, jak krew się lała. Jak moi koledzy ginęli. Ja tu po to jestem, żeby wołać w ich imieniu. Nigdy nikt nie wyprowadzi nas z mojej ojczyzny, którą jest Polska, ale także nikt z Europy, bo Europa to moja matka także

- krzyczała wyraźnie poruszona 94-letnia Stawska, która po swoim przemówieniu postanowiła także osobiście wybrać się do narodowców.

Donald Tusk podczas manifestacji na placu Zamkowym 10.10.2021"My zostajeMY". Tusk: Pseudotrybunał postanowił wyprowadzić Polskę z UE

Więcej o: