30. finał WOŚP. Jurek Owsiak ogłosił temat zbiórki. "Przejrzyj na oczy!"

W sobotę 9 października Jurek Owsiak ogłosił temat jubileuszowego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - tym razem akcja zbierze pieniądze na wsparcie dla okulistyki dziecięcej pod hasłem "Przejrzyj na oczy!". Wzorem ostatniego finału wydarzenie odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

- 9 października, ogłaszając temat 30. Finału WOŚP, zaprosimy Polaków, aby pomogli nam rozwiązać problem, o którym będziemy Was informowali i jestem absolutnie pełen wiary i przekonania, że wszyscy razem po raz kolejny sprawimy, że Finał będzie sukcesem głównie dla dzieciaków - mówił Jurek Owsiak cytowany na profilu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Twitterze. 

30. Finał WOŚP. Jest pierwszy przedmiot, który trafi na aukcję

Jurek Owsiak ogłosił temat 30. Finału WOŚP, czyli cel, na który zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, zostanie przeprowadzona wielka zbiórka. Jak zapowiedział, finał akcji odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. - Chcemy po raz 30 być ze sobą razem! - mówił Jurek Owsiak. - To już trzy dekady! - dodał. 

Wielka Orkiestra podczas zbliżającego się finału zbierze środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Hasło zapowiedzianej akcji brzmi "Przejrzyj na oczy!". "Bądźcie z nami i 30 stycznia 2022 roku razem z nami grajcie dla okulistyki dziecięcej!" - czytamy na profilu fundacji w mediach społecznościowych. 

Jurek Owsiak opowiedział też o jednym z pierwszych przedmiotów, który trafi na aukcję Allegro dla WOŚP. Będzie to bojka podpisana przez Davida Hasselhoffa, która została przekazana fundacji przez prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka. 

30. lat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja społeczna, która cieszy się największym zaufaniem w Polsce. Została założona w 1993 roku przez Jurka Owsiaka, Lidię Niedźwiedzką-Owsiak, Beatę Bethke, Piotra Burczyńskiego, Waltera Chełstowskiego, Pawła Januszewicza i Bohdana Maruszewskiego. Od 1993 roku co roku w styczniu organizowana zbiórkę pieniędzy - Finał WOŚP. Z zebranych środków fundacja kupuje i przekazuje szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku działalności łącznie udało się zebrać już ponad 1,5 miliarda złotych. 

Zobacz wideo Anna Dymna wspomina swój pierwszy finał WOŚP
Więcej o: