Sosnowiec. Para, która porwała 30-letniego mieszkańca Jaworzna, stanie przed sądem. Jej znajomi też

Dzień przed Wigilią zeszłego roku 30-letni mężczyzna z Jaworzna został porwany przez znajomą kobietę i towarzyszącego jej mężczyznę. Para domagała się od pokrzywdzonego 60 tys. zł. Mężczyzna-porywacz dał znać o porwaniu dwóm kolejnym osobom. Teraz całej czwórce grozi do 15 lat więzienia.
Zobacz wideo Katowice. Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Sosnowca, który przyznał się do zabójstwa 11-letniego Sebastiana

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, prok. Waldemar Łuniewski, poinformował, że Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu skierowała do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko czterem osobom podejrzanym o porwanie mieszkańca Jaworzna.

Kamienica przy ul. Krasickiego w KrakowieWynajmował kamienicę od Banasia. Jest oskarżony o wypranie miliona zł

Jaworzno. Porwali mężczyznę, by wyłudzić pieniądze, po czym "sprzedali" dług kolejnym osobom

23 grudnia ubiegłego roku 30-letni pokrzywdzony został podstępem zwabiony na parking jednego z marketów w Jaworznie przez znaną mu kobietę i towarzyszącego jej mężczyznę. Para zażądała od pokrzywdzonego 25 tys. zł, a następnie grożąc przedmiotem przypominającym broń, zmusiła, by wsiadł z nimi do samochodu. 

Para porywaczy udała się z pokrzywdzonym do Krakowa, gdzie zmusili go do wypłaty z bankomatu pięciu tys. zł. Mimo że 30-latek oddał im pieniądze, nie został uwolniony. Para, "powołując się na znajomości z osobami zamieszkującymi terytorium Federacji Rosyjskiej", zażądała od niego kolejnych 60 tys. zł. Następnego dnia porywacze wypuścili pokrzywdzonego w Krakowie, dając mu kilka dni na zgromadzenie reszty gotówki. 

Po tym zdarzeniu jeden z oskarżonych, chcąc uregulować swoje wcześniejsze zobowiązania, wobec innych osób, "sprzedał" temat wymuszenia długu dwóm innym mężczyznom. Mężczyźni przygotowywali się do ponownego uprowadzenia mieszkańca Jaworzna, jednak wcześniej zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Policji

- przekazał rzecznik prokuratury

Policjanci z Katowic zatrzymali trzech mężczyzn, którzy porwali i próbowali zmusić 34-latka do podpisania niekorzystnej umowy.Uprowadzili 34-latka i zabrali go do notariusza. Mógł stracić 2 mln zł

Porwanie mieszkańca Jaworzna. Oskarżonym grozi do 15 lat więzienia

Oskarżonym zarzuca się popełnienie 14 przestępstw, między innymi wymuszenia rozbójniczego i jego usiłowania, przygotowania do porwania, a także porwania w związku z dokonanym rozbojem, za co grozi do 15 lat więzienia. Na wniosek prokuratora zostali oni tymczasowo aresztowani, dokonano także zabezpieczenia majątku oskarżonych na łączną kwotę ponad dziewięciu tys. zł. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Więcej o: