Legnica. Ogromny pożar na autostradzie A4. Wybuchła ciężarówka z dezodorantami [WIDEO]

Na 94 km autostrady A4 w kierunku Legnicy zderzyły się w czwartek wieczorem dwa samochody ciężarowe. Tir, który przewoził dezodoranty, stanął w płomieniach i spalił się doszczętnie. Uszkodził też elementy drogi w promieniu 50 metrów. Wypadek doprowadził do utrudnień w ruchu, które mogą potrwać w piątek do godzin popołudniowych.

Służby wciąż walczą z usuwaniem skutków wybuchu tira z dezodorantami na A4. Droga w kierunku Legnicy, w okolicach miejscowości Legnickie Pole (94 km autostrady w kierunku Legnicy) była całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazd.

Zobacz wideo Pandemia negatywnie wpłynęła na sytuację zawodową kobiet. Ich aktywizacja może przynieść gospodarce 300 mld zł do 2030 roku

Wybuch na autostradzie A4. Tir, który przewoził dezodoranty, spłonął doszczętnie

7 października około godziny 21 na autostradzie A4 w kierunku Legnicy (woj. dolnośląskie) doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Samochód ciężarowy, który przewoził dezodoranty, miał awarię, więc stanął na poboczu - podaje "Tu Legnica". Niespodziewanie w ciężarówkę wjechał inny tir i doszło do wybuchu łatwopalnego materiału, czyli tira pełnego dezodorantów.

Pożar był widoczny z odległości kilkunastu kilometrów. - Był tak duży, że spaliły się wszystkie elementy z tworzywowa sztucznego w odległości około 50 metrów. Doszczętnie spłonął także samochód przewożący towar. Działania przybyłych na miejsce wypadku strażaków polegały już tylko na dogaszaniu pożaru - relacjonował legnickiemu serwisowi Marcin Swenderski, zastępca komendanta miejskiej straży pożarnej w Legnicy.

 

W akcji gaśniczej wzięło udział sześć jednostek gaśniczych z Komendy Miejskiej PSP w Legnicy. W wyniku zdarzenia drogowego nikomu nic się nie stało. Kierowcom nic się nie stało. Żaden nie potrzebował pomocy medycznej.

Autostrada A4 zablokowana. Usuwanie skutków wybuchu ma trwać do godzin popołudniowych w piątek

W piątek rano asp. Anna Grześków z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, poinformowała serwis "Tu Legnica", że usuwanie skutków wypadku potrwa jeszcze przez kilka godzin - co najmniej do godzin popołudniowych. - Droga w kierunku Legnicy w tym miejscu jest całkowicie zablokowana. Samochody są kierowane na drogę S3, która służy jako objazd w kierunku naszej zachodniej granicy - dodała.

Więcej o: