Pogoda na dziś - czwartek 7 października. Wyjdzie słońce, ale temperatura spadnie

Po pochmurnej środzie możemy spodziewać się ładniejszej pogody - synoptycy prognozują, że w czwartek zza chmur wyjdzie słońce. W dużej części kraju zachmurzenie będzie tylko częściowe. Dla wielu miejscowości będzie to również dzień bez opadów deszczu.

W czwartek 7 października najładniejszej pogody mogą się spodziewać mieszkańcy wschodniej części kraju. Tam prawie bezchmurne niebo przez cały dzień. Najsłoneczniej będzie w okolicach Białegostoku, nieco więcej chmur pojawi się nad Suwałkami, Białą Podlaską, Zamościem oraz Przemyślem, ale i tam promieni słonecznych z pewnością tego dnia nie zabraknie.

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

Nieco innych warunków atmosferycznych należy spodziewać się w zachodniej części kraju, gdzie będą gościły chmury. Nie zabraknie również opadów deszczu, które pojawią się we Wrocławiu, Opolu, a także w Zielonej Górze i Gdańsku.

Pogoda - czwartek 7 października. Nieznaczny spadek temperatury i zapowiedź słonecznego piątku

W czwartek termometry pokażą o kilka stopni mniej niż w środę, jednak nie będzie to odczuwalny spadek. Najcieplej będzie na południu, zachodzie i w centrum kraju - w Szczecinie 18 stopni, w Opolu 16 stopni, w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu 15 stopni, a w Łodzi 14 stopni. Chłodniej będzie w północnej i północno-wschodniej części Polski - tam temperatura spadnie do około 13 stopni Celsjusza.

Dla niecierpliwych, którzy już nie mogą doczekać się, aż zza chmur wyjdzie słońce, mamy dobre wiadomości - nastąpi to już w piątek 8 października. Tego dnia w całej Polsce będzie przeważała słoneczna pogoda, niewielkie zachmurzenia mogą pojawić jedynie w południowej części kraju. To zapowiedź bezchmurnego i bezdeszczowego weekendu, podczas którego warto będzie wybrać się na łono natury.

Pogoda na tydzień 4-10 października. Na początku tygodnia czeka nas powrót lata, później ochłodzenie - zdjęcie ilustracyjnePogoda. Wkrótce powrót przymrozków, "październikowe lato" nie potrwa długo

Więcej o: