Olsztyn. Policja publikuje film, jak 10-latkę przebiegająca na czerwonym potrąca auto. Ku przestrodze

Kierowca ostro hamował, ale i tak nie udało mu się uniknąć potrącenia 10-latki, przebiegającej przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 1 października w Olsztynie, około godz. 13. Policja, ku przestrodze, udostępniła film dokumentujący zdarzenie.

Policjanci ustalili, że niebezpieczne zdarzenie drogowe spowodowało dwoje dzieci, które przechodziły na czerwonym świetle przez przejście dla pieszych. Zarejestrowała to kamera monitoringu. Doszło do potrącenia 10-latki, na szczęście dziewczynka nie odniosła poważnych obrażeń.

Zobacz wideo Olsztyn. 10-latka wbiegła na przejście dla pieszych przy czerwonym świetle

Wypadek na pasach. Kierowca zauważył dzieci w ostatniej chwili

10-latka postanowiła przejść przez przejście dla pieszych w chwili, gdy sygnalizator nadawał sygnał czerwony zabraniający wejścia na jezdnię. Jednocześnie 44-letni kierowca BMW, który jechał środkowym pasem ul. Limanowskiego, w kierunku ul. Sybiraków, zauważył dzieci w ostatniej chwili i zaczął gwałtownie hamować.

Borowce kolo Częstochowy. Dom, w którym doszło do potrójnego morderstwa 10 lipca 2021 r. Jacek Jaworek poszukiwany. Do mężczyzny przyszedł list z Francji

Olsztyn. 10-latka została potrącona przez samochód na czerwonym świetle

Choć kierowca natychmiast zahamował, nie udało mu się uniknąć uderzenia samochodem jednej z dziewczynek. Jego siła była bardzo duża, dziewczynkę odrzuciło kilka metrów dalej. Okazało się jednak, że 10-latka nie odniosła żadnych poważniejszych obrażeń. Choć wypadek zakończył się jedynie potłuczeniem, to dziewczynka trafiła do szpitala na obserwację. Policja poinformowała, że w chwili wypadku mężczyzna, który kierował BMW, nie był pod wpływem alkoholu. A sprawie samotnie wędrującej po mieście 10-latki przyjrzy się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Zdjęcie ilustracyjne Zwłoki noworodka w reklamówce pod łóżkiem. Matka w ciężkim stanie w szpitalu

W 2020 roku do policji zgłoszono 23 540 wypadków drogowych mających miejsce na drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu. W porównaniu z rokiem 2018, kiedy miały miejsce 31 674 wypadki, liczba ta spadła o 8 134 wypadki - wynika z policyjnych statystyk.

Więcej o: