Prokuratura: Dwa akty oskarżenia przeciwko Klementynie Suchanow. Chodzi m.in. o wejście na teren TK

Do sądu w Warszawie wpłynęły dwa akty oskarżenia przeciwko Klementynie Suchanow, jednej z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Prokuratura zarzuca aktywistce m.in. naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz wdarcie się na teren Trybunału Konstytucyjnego.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, której depeszę publikuje polsatnews.pl, pod koniec września w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście zakończyły się dwa postępowania, w których Klementyna Suchanow (w rozmowie z Gazeta.pl wyraziła zgodę na publikację nazwiska -red.) ma status podejrzanej. 

Zobacz wideo PiS uprawia polityczny handel? Jackowski: Jest to sprawa ewidentnie widoczna

Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Klementynie Suchanow

Pierwszy czyn, o który oskarżona jest aktywistka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, dotyczy zdarzenia z 28 stycznia 2021 roku. Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz, aktywistce zarzuca się naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji. Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet miała ochlapać mundur policjanta czerwoną farbą, przez co "umundurowanie funkcjonariusza stało się niezdatne do użytku".

Nicolas MaduroWenezuela. Prezydent kolejny raz wyprzedza święta

Tego samego dnia, jak uważa prokuratura, Suchanow "wdarła się do ogrodzonego terenu należącego do siedziby Trybunału Konstytucyjnego". 

Jak informuje prok. Skrzyniarz, "w odrębnym postępowaniu Klementynie Suchanow przedstawiono zarzut uszkodzenia zabytku poprzez namalowanie czerwonego pioruna na elewacji kościoła pod wezwaniem św. Aleksandra przy placu Trzech Krzyży w Warszawie".

Więcej o: