Pogoda na dziś - środa 6 października. Sporo chmur, maksymalnie 20 stopni

W środę 6 października, zwłaszcza na zachodzie kraju, możemy spodziewać się dużego zachmurzenia z lokalnymi opadami deszczu. Pogodniej będzie na wschodzie kraju, gdzie - jak zapowiada IMGW - nie powinno padać. Temperatura w dzień wyniesie maksymalnie 20 stopni.
Zobacz wideo Dlaczego na niebie czasem jest więcej słońc?

W czwartek rano słoneczna aura będzie dopisywała jedynie na wschodnich krańcach Polski oraz w okolicach Bydgoszczy. Nad pozostałym obszarem kraju pojawi się całkowite zachmurzenie. Temperatura wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Białymstoku i Szczecinie, 12 w Lublinie, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie i Kielcach, 13 w Koszalinie i Olsztynie, 14 w Warszawie, Łodzi i Zielonej Górze, 16 we Wrocławiu, Gdańsku, Toruniu, Bydgoszczy i Katowicach, oraz 17 w Opolu. Słabych opadów deszczu można spodziewać się w Zachodniopomorskiem i Wielkopolsce.

Tatry (zdjęcie ilustracyjne)Tatry. W górach wieje silny wiatr. TPN ostrzega przed halnym

Pogoda na środę 6 października. Lokalne opady deszczu

Jak prognozują synoptycy IMGW, w ciągu dnia na wschodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, zaś na pozostałym obszarze wystąpi duże zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi opadami deszczu. Termometry pokażą od 15 stopni w Suwałkach, Szczecinie i Katowicach, przez 16 w Białymstoku, Olsztynie, Koszalinie, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi i Warszawie, 17 w Lublinie, Bydgoszczy i Poznaniu, 18 w Krakowie, Rzeszowie, Kielcach i Toruniu, 19 w Opolu, po 20 w Gdańsku. "Na zachodzie wiatr na ogół słaby, z kierunków zachodnich, na pozostałym obszarze umiarkowany, lokalnie dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych. Wysoko w Karpatach początkowo porywy wiatru do 70 km/h" - informuje Instytut.

Pogoda na tydzień 4-10 października. Na początku tygodnia czeka nas powrót lata, później ochłodzenie - zdjęcie ilustracyjnePogoda. Wkrótce powrót przymrozków, "październikowe lato" nie potrwa długo

Środowy wieczór zapowiada się pogodnie jedynie na Podlasiu. W pozostałej części kraju wystąpi całkowite zachmurzenie, które - zwłaszcza w centrum i na południu - może przynieść opady deszczu. Najchłodniej będzie w Katowicach i Koszalinie - tam zaledwie 13 stopni. O stopień więcej odnotują termometry w Krakowie, Opolu, Wrocławiu i Zielonej Górze. 15 stopni będzie z kolei w Białymstoku, Suwałkach, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu oraz Bydgoszczy, 16 w Lublinie, Rzeszowie, Olsztynie, Gorzowie Wielkopolskim i Kielcach, 17 w Gdańsku oraz po 18 w Warszawie i Łodzi.

Więcej o: