Sobótka. Wydobyto ciała dwóch zaginionych nurków. Ratownicy zlokalizowali również trzeciego mężczyznę

Ratownikom z Państwowej Straży Pożarnej udało się wydobyć ciała dwóch nurków, którzy w niedzielę zaginęli w zalanej kopalni w Sobótce pod Wrocławiem. Na głębokości około 14 metrów zlokalizowano również ciało trzeciego z zaginionych nurków.

Brygadier Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej powiedział w poniedziałek Informacyjnej Agencji Radiowej, że w godzinach wieczornych ratownicy zawiesili akcję wydobycia trzeciego ciała. Zostanie ona podjęta ponownie we wtorek rano.

Zobacz wideo Piłeś? Nie wchodź do wody. To najgłupszy pomysł

Wydobyto ciała dwóch zaginionych nurków 

Ratownikom udało się zlokalizować, a następnie wyciągnąć ciała dwóch nurków, którzy zaginęli w niedzielę w zalanej kopalni w Sobótce w województwie dolnośląskim. Dotychczas nie wydobyto trzeciego z nurków, jednak służby poinformowały, że jego ciało zostało zlokalizowane na głębokości około 14 metrów.

W akcję poszukiwawczo-ratowniczą zaangażowanych jest w sumie 50 osób, między innymi strażacy z grup wodno-nurkowych z województwa dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego oraz cywilni specjaliści od nurkowania w jaskiniach. W wydobyciu z kopalni ciał dwóch nurków pomagała również grupa alpinistów.

Pogoda na wtorek 5 października - słonecznie niemal w całej PolscePogoda na dziś - wtorek 5 października. Słonecznie niemal w całym kraju

Zaginęło dwóch instruktorów i kursant 

Trzej nurkowie zaginęli w zalanej kopalni Maria Concordia w niedzielę, 3 października po południu. Dwóch z nich nie wypłynęło na powierzchnię, a trzeci zaginął podczas próby dostarczenia im butli z tlenem. Wszyscy byli doświadczonymi nurkami, którzy brali udział w ćwiczeniach doskonalących umiejętności.

Jak przekazała straż pożarna, podczas ćwiczeń w zalanych szybach pokopalnianych na powierzchnię nie wypłynęły trzy osoby: dwóch instruktorów i jeden kursant. Cztery pozostałe osoby, które brały udział w szkoleniu, zostały ewakuowane. Na miejscu pracowało dziewięć zastępów straży pożarnej, w tym Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego i Wysokościowego z Wrocławia.

Syryjka, która trafiła do szpitala z hipotermiąSyryjka z hipotermią rozpoznana. Odnalazł ją mąż pracujący w Niemczech

Więcej o: