Podlasie. Pościg policyjny i zatrzymanie trzech osób. Dwie z nich przewoziły migrantów

Policjanci z Siemiatycz zatrzymali troje mieszkańców województwa śląskiego za m.in. niezatrzymanie się do kontroli. Okazało się, że dwoje z nich przewoziło osoby przebywające na terenie Polski bez stosownych pozwoleń. W sumie policjanci przekazali Straży Granicznej 12 Irakijczyków.
Zobacz wideo Jak powinna zachować się SG? Kidawa-Błońska: Powinni mieć prawo do podjęcia samodzielnej decyzji

- Na przedmieściach Siemiatycz funkcjonariusze próbowali zatrzymać osobowego busa, ale kierowca nie reagował na ich sygnały - przekazał rzecznik podlaskiej policji podinspektor Tomasz Krupa.

Samochód w trakcie ucieczki próbował zajeżdżać drogę policjantom i zepchnąć ich z drogi. Uciekający mężczyzna zjechał z drogi i próbował schować się na polu kukurydzy, ale wytropił go pies Straży Granicznej. Był to 32-letni mieszkaniec województwa śląskiego. W jego samochodzie było ośmiu obywateli Iraku, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że mężczyzna może być pod wpływem amfetaminy.

Łącznie zatrzymano trzy osoby

Kolejny samochód z Irakijczykami policja zatrzymała w okolicach Mielnika. Na widok policyjnego samochodu dwa auta nagle przyspieszyły, a kierowcy nie zatrzymywali się na polecenia policjantów. Po kilu kilometrach jeden z samochodów wypadł z drogi i uderzył w znak. Autem kierowała 46-letnia mieszkanka województwa śląskiego. W samochodzie przewoziła czterech obywateli Iraku. Policjanci zatrzymali również 21-latka. Młody mężczyzna kierował drugim pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli. W jego samochodzie nie było migrantów, ale policjanci ustalają, czy miał coś wspólnego z ich przewozem.

Funkcjonariusze zapowiadają, że wkrótce troje mieszkańców Śląska usłyszy zarzuty. Tylko za niezatrzymanie się do kontroli grozi do pięciu lat więzienia.

Z kolei w Białymstoku policja zatrzymała kierowców trzech aut na niemieckich numerach rejestracyjnych - podaje RMF FM. W pojazdach przewozili łącznie 13 migrantów.

Więcej o: